Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Klaudia Wajda

Mistrzynie#krakowiankiPoczątki nie są łatwe, ale najważniejsze, żeby konsekwentnie dążyć do celu, nie poddawać się. Po pierwsze trening i praca nad poprawianiem swoich umiejętności, a wszystkie inne miłe dodatki przyjdą same.

Jej przygoda ze sportem rozpoczęła się od… plakatu, który zobaczyła w szkole. 9-letnia Klaudia poszła na pierwsze zajęcia karate i związała się z tym sportem na dobre. Osiągnęła stopień mistrzowski 2 dan, jest dyplomowaną instruktorką Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i zawodniczką kadry Polski. W swoim dorobku posiada medale z mistrzostw Polski, Europy, a nawet świata – w sumie 54 medale! Za swój największy sukces sportowy uznaje zdobycie pucharu Europy w 2018 r. oraz czterech złotych medali na mistrzostwach Europy w 2019 r. W tym samym roku Klaudia została wyróżniona tytułem najlepszej zawodniczki w plebiscycie Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Klaudia trenuje w Krakowskim Klubie Karate Tradycyjnego, który jest według niej najlepszym w tej dyscyplinie w Polsce. Dlaczego? Ze względu na wysoki poziom trenujących w nim zawodniczek i zawodników. To od nich czerpie siłę oraz motywację do dalszego podnoszenia swoich umiejętności.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2022-09-05
Data aktualizacji: 2022-09-06
Powrót