Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Margarita Koczanowa

Mistrzynie#krakowiankiWarto czerpać przyjemność z tego, co się robi. Nie zniechęcać się po pierwszej nieudanej próbie. Mieć w sobie chęć poznawania ludzi, świata i samych siebie.

Urodzona w Grodnie, Margarita od 17 roku życia mieszka w Polsce, a od 6 lat reprezentuje klub AZS AWF Kraków. Biegać nauczyła się... w domu. Pochodzi z wielodzietnej rodziny i jako najmłodsza nieraz musiała się ścigać ze starszymi braćmi. Próbowała wielu dyscyplin sportowych, a w końcu wybrała lekkoatletykę. Trenuje od 11 roku życia, a przełomowym w jej sportowej karierze momentem okazała się przeprowadzka do Polski.

Mimo że Margarita jest Polką z pochodzenia, na miejscu spotkała się z decyzjami i problemami, z którymi nastolatkowie raczej się nie zmagają. Jednak – jak sama przyznaje – dzięki temu zdobyła ważne życiowo doświadczenia i zdecydowała o swojej przyszłości. Margarita trenuje pod okiem trenera Zbigniewa Króla, z którym współpraca zaowocowała 13 medalami na mistrzostwach Polski, w kategoriach wiekowych U20, U23 i senior, oraz tytułem Wicemistrzyni Polski Seniorów w biegu na 800 m.

Margarita przyznaje, że sport ją ukształtował. Z nieśmiałej, drobnej dziewczynki przerodziła się w pewną siebie kobietę z mocnym charakterem i dużą determinacją. Motywuje ją możliwość samorozwoju oraz dobry kontakt z trenerem.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2022-09-05
Data aktualizacji: 2022-09-06
Powrót