Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowianki

Kobiety kształtują nasze miasto, każdego dnia zmieniają rzeczywistość w najróżniejszych dziedzinach, rewolucjonizują naukę, wprowadzają innowacje w biznesie, inspirują niezwykłe kulturalne i artystyczne przedsięwzięcia, pracują i angażują się społecznie.

Krakowianki banner

Projekt #Krakowianki to interdyscyplinarne przedsięwzięcie o charakterze społeczno-kulturalnym, które ma na celu zwrócenie uwagi na tą niezwykłą rolę kobiet w procesie rozwoju miasta i jego przeobrażenia w aspekcie społecznym, artystycznym, gospodarczym i naukowym.

W ramach #Krakowianek realizowane są liczne działania, wśród nich ustanowienie Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej dla wybitnych krakowianek oraz szlak turystyczny poświęcony bohaterkom miasta. Planowane są projekty  na rzecz wspierania przedsiębiorczości kobiet oraz wzmacniania kobiecego sportu.

W projekt zaangażowane są także liczne miejskie instytucje: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Muzeum Krakowa, Biblioteka Kraków czy Zarząd Zieleni Miejskiej.

Celem koordynacji działań na rzecz rozwoju projektu #Krakowianki powołany został Zespół Zadaniowy pod roboczą nazwą „Kraków Kobiet”, który został powołany przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego zarządzeniem nr 1916/2021 z dnia 9 lipca 2021 roku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2022-03-01
Data aktualizacji: 2022-07-08
Powrót