Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wielowariantowa koncepcja budowy linii tramwajowej wraz z pętlą tramwajową oraz parkingiem P+R i rozbudowy ulicy Domagały w obszarze Rybitw – raport z konsultacji

Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu Urzędu Miasta Krakowa opublikował raport z konsultacji społecznych dotyczących I oraz II części opracowania pn. „Wielowariantowa koncepcja budowy linii tramwajowej wraz z pętlą tramwajową oraz parkingiem P+R i rozbudowy ulicy Domagały w obszarze Rybitw”, tj.:

Grafika komputerowa przedstawiająca widok z góry na projektowaną pętlę tramwajową z pętlą autobusową i parkingiem wielopoziomowym.
Fot. Obywatelski Kraków

część I. Przedłużenie linii tramwajowej od pętli tramwajowej Mały Płaszów do rejonu węzła drogowego Kraków Przewóz,
część II. Rozbudowa ul. Domagały od skrzyżowania z ul. Nad Drwiną do skrzyżowania z ulicami Śliwiaka i Bartników.

Celem prowadzonych 2 do 30 czerwca 2023 r. konsultacji z mieszkańcami było zaprezentowanie rozwiązań koncepcji budowy linii tramwajowej od istniejącej pętli tramwajowej Mały Płaszów do rejonu węzła drogowego Kraków Przewóz, wybór najkorzystniejszej lokalizacji pętli tramwajowej z terminalem autobusowym, parkingiem P+R w obszarze węzła drogowego Kraków Przewóz oraz zaprezentowanie rozwiązań rozbudowy układu drogowego ul. Domagały polegającej na jej przedłużeniu od skrzyżowania z ul. Nad Drwiną do skrzyżowania ulic Śliwiaka i Bartników. Przedmiotowa inwestycja ma na celu usprawnienie komunikacji zbiorowej oraz ruchu samochodowego w obszarze Rybitw, poprawiając bezpieczeństwo na drodze wszystkich uczestników ruchu tj. pieszych i rowerzystów, osób korzystających z komunikacji zbiorowej, użytkowników samochodów.

Plik do pobrania:

•    Raport z konsultacji społecznych

Link do strony internetowej poświęconej konsultacjom społecznym dotyczącym dotyczące I oraz II części opracowania pn. „Wielowariantowa koncepcja budowy linii tramwajowej wraz z pętlą tramwajową oraz parkingiem P+R i rozbudowy ulicy Domagały w obszarze Rybitw”.
 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Sigmund
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2023-09-05
Data aktualizacji: 2023-09-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź