Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Start konsultacji wielowariantowej koncepcji budowy linii tramwajowej Nowy Kleparz – Plac Inwalidów

Prezydent Miasta Krakowa, zaprasza mieszkańców do udziału w trwających od 18 listopada do 9 grudnia 2022 r. konsultacjach społecznych dotyczących opracowania pn. „Wielowariantowa koncepcja budowy linii tramwajowej Nowy Kleparz – Plac Inwalidów”.

Tramwaj, po prawej napis: Wielowariantowa koncepcja budowy linii tramwajowej Nowy Kleparz – Plac Inwalidów konsultacje społeczne
Fot. Obywatelski Kraków

Celem konsultacji z mieszkańcami jest poznanie oczekiwań mieszkańców na temat zasadności realizacji linii tramwajowej w ciągu Alei Trzech Wieszczów.

Budowa linii tramwajowej na odcinku pomiędzy Placem Inwalidów a Nowym Kleparzem przyczyni się do zwiększenia niezawodności sieci tramwajowej i tym samym umożliwi prowadzenie trasy objazdowej tramwajów w przypadku awarii torowiska na ul. Karmelickiej, bez konieczności zbędnego nadkładania drogi przez tramwaje.

Komórką organizacyjną odpowiedzialną merytorycznie za konsultacje jest Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu Urzędu Miasta Krakowa.

W ramach konsultacji przewidziano: telefoniczne dyżury eksperckie 22 listopada 2022 r. od 10:00 do 11:00 i 5 grudnia 2022 r. od 16:00 do 17:00; spotkanie z mieszkańcami zorganizowane 1 grudnia 2022 roku godz. 17:30 w XX Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Szlak 5; zbieranie opinii oraz propozycje rozwiązań za pomocą formularza konsultacyjnego.

Link do szerszej informacji na temat konsultacji społecznych dotyczących opracowania pn. „Wielowariantowa koncepcja budowy linii tramwajowej Nowy Kleparz – Plac Inwalidów”.
 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Sigmund
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2022-11-18
Data aktualizacji: 2022-11-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź