Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące budowy linii tramwajowej na os. Złocień

Prezydent Miasta Krakowa, zaprasza mieszkańców do udziału w trwających od 10 czerwca do 1 lipca 2022 r. konsultacjach społecznych dotyczących III części opracowania pn. „Wielowariantowa koncepcja budowy linii tramwajowej wraz z pętlą tramwajową oraz parkingiem P+R i rozbudowy ulicy Domagały w obszarze Rybitw”, tj. Studium czterech korytarzy drogowo-tramwajowych wraz z pętlą tramwajowo-autobusową w rejonie osiedla Złocień.

Celem konsultacji z mieszkańcami jest wybór najkorzystniejszego, względem mieszkańców, korytarza drogowo-tramwajowego do osiedla Złocień, który powinien zostać zrealizowany jako pierwszy.


Budowa linii tramwajowej do osiedla Złocień pozwoliłaby zapewnić obsługę terenów przyległych komunikacją zbiorową, wpłynęłaby na odciążenie ulicy Półłanki poprawiając dostępność komunikacją dla mieszkańców osiedla. Dodatkowo, budowa trasy tramwajowej do osiedla Złocień może stanowić element realizacji potencjalnych planów rozwojowych tego obszaru z uwagi na będący w opracowaniu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Nowe Miasto.

Link do szerszej informacji na temat przedmiotowych konsultacji w dziale Aktualne Konsultacje Społeczne.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Bzura
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2022-06-10
Data aktualizacji: 2022-06-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź