Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Rysunek kobiety z biało-czerwoną chorągiewką, w tle uśmiechnięte słońce i chmurki z lekkim deszczem

Harmonogram wydarzeń MAM Na Kozłówce 25 2 maja 2023 – 7 maja 2023

Komunikat archiwalny 2023-04-28

Harmonogram wydarzeń Miejsca Aktywności Mieszkańców
Na Kozłówce 25
2 – 7 maja 2023 r.
MAM czynny w tym tygodniu we wtorek i od środy do piątku 16:00-20:00
 (i wtedy do dyspozycji macie animatorki)

Porozmawiajmy o Krakowie... w dzielnicach I-VII. Wypełnij ankietę!

Komunikat archiwalny 2023-01-18

Zapraszamy do wypełnienia ankiety w ramach akcji „Porozmawiajmy o Krakowie... – w dzielnicach I-VII”. Anonimowy formularz skierowany jest do mieszkańców Starego Miasta, Grzegórzek, Prądnika Czerwonego, Prądnika Białego, Krowodrzy, Bronowic i Zwierzyńca. Jego celem jest spisanie potrzeb i pomysłów na rzecz poprawy jakości w ich najbliższym otoczeniu.

Nabór do Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej A.D. 2022

Komunikat archiwalny 2022-12-21

Praca kobiet, choć wnosząca fundamentalny wkład w życie społeczne, polityczne i intelektualne, przez wieki była niewidzialna. Dziś, mimo zmian zachodzących w świadomości i obyczajowości, wciąż nie jest dostrzegana w wystarczającym stopniu. Nagroda im. Kazimiery Bujwidowej to działanie, które pozwala to zmienić. 

NIE znaczy NIE! 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć

Komunikat archiwalny 2022-11-22

W dniach 25.11-10.12 na całym świecie obchodzimy 16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć. Akcja ma celu m.in. budowanie świadomości wokół zjawiska przemocy we wszystkich jej formach, z którą kobiety stykają się na co dzień w swoim życiu.

Akcja społeczna - Podzielmy się ciepłem

XVI edycja akcji społecznej „Podzielmy się ciepłem”

Komunikat archiwalny 2022-11-04

Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa ogłasza nabór wniosków w ramach XVI edycji akcji społecznej „Podzielmy się ciepłem”. Celem akcji jest wsparcie organizacji pozarządowych. Wnioski należy składać w terminie od 4 do 14 listopada 2022 r.

 Pamiętamy o naszych bohaterkach na Wszystkich Świętych!

Pamiętamy o naszych bohaterkach na Wszystkich Świętych!

Komunikat archiwalny 2022-10-31

Z okazji dnia Wszystkich Świętych na grobach wyjątkowych kobiet pojawiły się znicze „Kraków pamięta”. W ten symboliczny sposób chcieliśmy podkreślić, jak ważna jest pamięć o wspaniałych artystkach, farmaceutkach, sportowczyniach, działaczkach, pisarkach i aktorkach, które zmieniały Kraków przez wieki.

Krakowianki konferencja

Za nami konferencja "Krakowianki siłą miasta! O historii kobiet w edukacji”

Komunikat archiwalny 2022-10-28

28 października w Sali Miedzianej Muzeum Krakowa odbyła się pierwsza konferencja poświęcona edukacji herstorycznej, w której udział wzięli edukatorzy/-orki, nauczyciele/-elki i inne osoby pracujące na co dzień z młodzieżą. Celem wydarzenia było zainspirowanie do rozmowy o kobiecym wkładzie w historię, na przykładach walki o prawa wyborcze czy edukacyjne.

 „Przedsiębiorcze krakowianki” – raport

„Przedsiębiorcze krakowianki” – raport

Komunikat archiwalny 2022-10-26

Jakie są potrzeby krakowianek na rynku pracy? Jak wygląda sytuacja zawodowa kobiet w naszym mieście? Z jakimi barierami spotykają się przedsiębiorczynie? Jakie skuteczne narzędzia pozwolą wspierać mamy wracające do zawodu? Na te pytania odpowiada raport „Przedsiębiorcze krakowianki” przygotowany na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa przez Fundację Mamo Pracuj.

Nowohucianki na Szlaku kobiet Krakowa

Nowohucianki na Szlaku kobiet Krakowa

Komunikat archiwalny 2022-10-17

W Nowej Hucie niemal na każdym kroku widoczne są bezcenne pamiątki minionego czasu, upamiętniające wydarzenia z obszaru polityki, gospodarki, nauki, edukacji, kultury, sztuki i sportu. Wiele z nich nie miałoby miejsca, gdyby nie zaangażowanie wspaniałych mieszkanek dzielnicy. Niektóre z nich są znane i obecne w społecznej świadomości, innym należy przywrócić należne miejsce w historii.

AML 2

Rekrutacja do Akademii Młodych Liderek 2.0

Komunikat archiwalny 2022-10-10

Akademia Młodych Liderek to projekt skierowany do młodych (także duchem!) kobiet, które są lub chcą być liderkami w swojej społeczności, pracy, w swoim życiu. To projekt dla tych z Was, które chcą wziąć sprawy w swoje ręce i zatroszczyć się o siebie i swoją przyszłość

Znajdź