Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

mammografia

Wyprzedź raka mammografią

2021-11-22

Szpital Uniwersytecki w Krakowie zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne kobiety w wieku 50-69 lat zamieszkujące, uczące się lub podejmujące pracę na terenie miasta Krakowa i gmin sąsiadujących.

Wspieramy żeńskie sekcje sportowe!

Wspieramy żeńskie sekcje sportowe!

2021-11-22

Krok po kroku włączamy perspektywę równości płci do polityk miejskich, tym razem udało się to w sektorze sportu. Co roku krakowskie kluby sportowe aplikują o wsparcie finansowe do miasta na swoje działania. Urząd Miasta Krakowa ogłosił właśnie nowy konkurs projektów dla klubów sportowych w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w 2022 r. Termin składania wniosków upływa 6 grudnia.

kampania społeczna

„Oszukani, bezbronni, nasi bliźni – my możemy ich ocalić”.

2021-11-18

16 listopada ruszyła kampania społeczna, która ma na celu pokazanie, że niezbędne jest pilne zorganizowanie profesjonalnej pomocy humanitarnej w strefie stanu wyjątkowego. Kampanię tworzy kilkanaście organizacji m.in. Klub Inteligencji Katolickiej, Grupa Granica, Polska Akcja Humanitarna, Rodziny bez Granic i Medycy na Granicy.

Pierwsze posiedzenie Rady ds. Równego Traktowania

Rada ds. Równego Traktowania – wręczono akty powołania

2021-11-15

10 listopada w krakowskim magistracie odbyło się spotkanie Rady ds. Równego Traktowania, podczas którego prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył akty powołania członkom rady II kadencji.

Zdjęcie przedstawia Kładę ojca Bernatka podświetloną w kolorze zielonym.

Kraków włącza się do akcji „Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!”

2021-11-05

Kryzys humanitarny, który obserwujemy na granicy polsko-białoruskiej stawia nas w obowiązku zaangażowania się. Zagrożone jest życie i zdrowie wielu osób, szczególnie dzieci, które w tragicznych warunkach, bez odpowiedniej opieki medycznej i dachu nad głowa są pozbawione możliwości uzyskania schronienia. Żadne dziecko nie powinno spędzać nocy w lesie, zmarznięte i głodne. Potrzebne jest działanie, niezbędnym jest jak najszybciej zapewnić wsparcie dla tych w potrzebie.

Cykl spotkań „Miasto – przestrzeń równości”

Cykl spotkań „Miasto – przestrzeń równości”

2021-11-02

Z okazji rocznicy podpisania przez Kraków Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym serdecznie zapraszamy na cykl spotkań poświęcony równości w mieście, który rozpocznie się 16 listopada.

Kraków Miastem Kobiet. Nowy cykl na PLAY KRAKÓW.

Kraków Miastem Kobiet. Nowy cykl na PLAY KRAKÓW

2021-10-29

Wybitne kobiety, które swój sukces osiągnęły w Krakowie i są z tym miastem związane, opowiadają o wyzwaniach, osiągnięciach i swojej codzienności. Ideą składającego się z czterech odcinków cyklu jest poznanie zasłużonych i utytułowanych mieszkanek, które mogą zainspirować inne kobiety. Autorkami projektu są doświadczone dziennikarki radiowo-telewizyjne: Sylwia Paszkowska i Jolanta Hofer.

W(y)kluczenia: Gdzie są dzieci? Dyskusja wokół książki Archiwum zagubionych dzieci Valerii Luiselli

W(y)kluczenia: Gdzie są dzieci? Dyskusja wokół książki Archiwum zagubionych dzieci Valerii Luiselli

2021-10-29

W(y)kluczenia to cykl debat organizowanych w Pałacu Potockich w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Głośne premiery książkowe są w nim punktem wyjścia do rozmowy o sytuacji mniejszości, migracji, ekologicznej wrażliwości, polityce troski, prawach kobiet, społecznych i ekonomicznych nierównościach.

Na zdjęciu widać tablicę nagrobną Wisławy Szymborskiej (1923-2012) oraz znicz przepasany biało-niebieską wstążką z karteczką z napisem

Kraków pamięta o swoich bohaterkach

2021-10-27

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i z tej okazji na grobach wyjątkowych kobiet pojawią się znicze „Kraków pamięta”. W ten symboliczny sposób miasto chce podkreślić, jak ważna jest pamięć o wspaniałych artystkach, farmaceutkach, sportowczyniach, działaczkach, pisarkach i aktorkach, które zmieniały Kraków przez wieki.

Logo Rady ds. Równego Traktowania

Powołanie Rady ds. Równego Traktowania II kadencji

2021-10-19

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski ogłosił zarządzenie powołujące skład Rady ds. Równego Traktowania II kadencji na lata 2021-2023.

Znajdź