Kraków dla Równości rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Plan Równości Płci

Plan Równości Płci

2022-08-01

Miasto wrażliwe, czułe na krzywdę, dom wszystkich i dla wszystkich otwarty – taki Kraków pragniemy budować. Równouprawnienie płci stanowi podstawową wartość naszych społeczeństw, gwarantuje rozwój społeczny. Jest nie tylko prawem podstawowym, ale również nieodzownym warunkiem innowacyjności, konkurencyjności i dobrej kondycji europejskiej, polskiej i miejskiej gospodarki.

Małe granty dla Organizacji pozarządowych

„Małe Granty” dla organizacji pozarządowych

2022-06-22

Realizujecie projekty, które mają na celu promowanie praw człowieka? Planujecie rozpoczęcie kampanii na rzecz walki z mową nienawiści? Chcecie zorganizować spotkania, wystawę lub warsztaty promujące równość kobiet i mężczyzn? Działacie na rzecz rozwoju demokracji i ochrony swobód obywatelskich? To nasz wspólny cel, dlatego jako Miasto Kraków wspieramy równościowe inicjatywy.

Olga Jackowska

Kora ma swój skwer w Krakowie

2022-06-09

Olga Jackowska „Kora” – jedna z najbardziej charyzmatycznych i wybitnych postaci w historii polskiego rocka, została patronką skweru na krakowskim Zwierzyńcu. W środę, 8 czerwca, dokładnie w dniu urodzin artystki, odbyła się uroczystość nadania jej imienia skwerowi u zbiegu ulic Juliana Fałata i Bolesława Prusa, nieopodal miejsca, gdzie mieszkała zanim wyjechała do Warszawy.

Kraków dla równości flagi

Marsz Równości pod patronatem Prezydenta

Komunikat archiwalny 2022-05-20

W tę sobotę o godz. 15.00 ulicami Krakowa przejdzie Marsz Równości! Marsz promuje ideę otwartości i wzajemnego szacunku, jest przestrzenią wyjątkowego spotkania dla wszystkich osób LGBT+ żyjących w Krakowie.

Urząd Miasta Krakowa sygnatariuszem Karty Różnorodności

Urząd Miasta Krakowa sygnatariuszem Karty Różnorodności

Komunikat archiwalny 2022-05-17

17 maja w #IDAHOT – Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii i Transfobii i Bifobii, kiedy na budynku Magistratu symbolicznie powiewa tęczowa flaga, mamy przyjemność ogłosić, że Urząd Miasta Krakowa został przyjęty do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności.

Flaga LGBT na Magistracie

Kraków w tęczowych barwach na IDAHOT

Komunikat archiwalny 2022-05-17

17 maja to Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii (IDAHOT), święto obchodzone w celu upamiętnienia daty usunięcia przez Światową Organizację Zdrowia homoseksualizmu jako choroby z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób.

In vitro dla krakowian – ruszył nabór par do udziału w programie

In vitro dla krakowian – ruszył nabór par do udziału w programie

2022-05-11

Dziś, 11 maja rozpoczyna się nabór par do „Gminnego programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”.

Opieka okołoporodowa dla kobiet z Ukrainy

Opieka okołoporodowa dla kobiet z Ukrainy

2022-04-29

Jesteś w ciąży i potrzebujesz wsparcia? Pomoc czeka! Każda obywatelka Ukrainy, która przybyła do Polski w związku z militarną inwazją Rosji może skorzystać z opieki medycznej na terenie Krakowa.

 Plan Równości Płci

Plan Równości Płci

2022-04-27

Urząd Miasta Krakowa od kilku lat intensywnie rozwija działania z zakresu równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji, m.in. organizując szkolenia i tworząc materiały edukacyjne. Jednym z kluczowych przedsięwzięć w tym zakresie są właśnie rozpoczęte prace nad wdrożeniem w Urzędzie Miasta Krakowa Planu Równości Płci (Gender Equality Plan – GEP).

Zapraszamy na Maj Równości 2022

Maj Równości 2022

Komunikat archiwalny 2022-04-21

Kultura jest prawdziwą przestrzenią wolności, a o wolności nie może być mowy bez równości, bez wzajemnego szacunku i zrozumienia. 

Znajdź