Kraków dla Równości rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowohucianki na Szlaku kobiet Krakowa

W Nowej Hucie niemal na każdym kroku widoczne są bezcenne pamiątki minionego czasu, upamiętniające wydarzenia z obszaru polityki, gospodarki, nauki, edukacji, kultury, sztuki i sportu. Wiele z nich nie miałoby miejsca, gdyby nie zaangażowanie wspaniałych mieszkanek dzielnicy. Niektóre z nich są znane i obecne w społecznej świadomości, innym należy przywrócić należne miejsce w historii.

Nowohucianki na Szlaku kobiet Krakowa
Fot. materiały prasowe

Szlak kobiet Krakowa wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Znajdziemy na nim m.in. Jadwigę Beaupré, Martę Ingarden, Danutę Urbanowicz czy Annę Siatkowską.

Zapraszamy serdecznie do Muzeum Nowej Huty / Muzeum Krakowa na wyjątkowe spotkanie pn. „Kamera na nowohucian(ki): Nowohucianki na Szlaku kobiet Krakowa”, które odbędzie się we wtorek, 25 października 2022 o godz. 18.00 w Muzeum Nowej Huty (os. Centrum E-1).

O herstorii tej niesamowitej dzielnicy, którą kobiety budowały, opowiedzą podczas spotkania:

Nina Gabryś, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta ds. Polityki Równościowej oraz Zofia Ozaist-Zgodzińska i Marta Pacholczyk-Dzierwa, reprezentujące Fundację Muzeum HERstorii Sztuki, która podejmuje różnego rodzaju działania mające na celu nie tylko przywrócenie kobiet społecznej pamięci, ale także zmierzające do pozostawienia ich tam na trwałe.

Spotkanie poprowadzi dr hab. Agnieszka Chłosta-Sikorska.

Wstęp wolny.

Spotkanie odbywa się w ramach miejskiego projektu "Krakowianki", którego celem jest prezentowanie sylwetek kobiet związanych z Krakowem, które poprzez swoją działalność uczestniczyły i nadal uczestniczą w jego rozwoju.

Zapraszamy do Muzeum Nowej Huty (os. Centrum E-1) oraz do oglądania transmisji online na fanpage'u Muzeum.

Adres: Osiedle Centrum E, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2022-10-17
Data aktualizacji: 2022-10-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź