Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Apel Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego

Pod koniec lipca 2020 r. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zadeklarował otwartość Krakowa na społeczność LGBT i sprzeciw wobec homofobii i innych form dyskryminacji.  Apel adresowany był do społeczności LGBT i powstał obliczu pogłębiających się homofobicznych wypowiedzi medialnych w Polsce, a także niekonstytucyjnych rezolucji niektórych samorządów tworzących w naszym kraju tzw. strefy wolne od LGBT.

Fot. Kraków Otwarty na Świat

– Drogie lesbijki, drodzy geje, osoby biseksualne i transpłciowe: nie jesteście sami i same, jesteśmy z Wami, wspieramy i zrobimy wszystko, byście czuli się w Krakowie, jak w domu – bo tu jest Wasz dom. Kraków jest miastem tętniącym życiem i różnorodnością – a Wy i Wasza historia jesteście jego istotną częścią – pisali członkowie i członkinie Rady ds. Równego Traktowania w swoim oświadczeniu, który poparł  prezydent Krakowa, przypominając, że wszystkim zależy, by Kraków był miastem ludzi otwartych, solidarnych i wspierających się wzajemnie.

Słowa prezydenta odbiły się szerokim echem. Zareagowało na nie wiele miast  partnerskich Krakowa, m.in. Leuven, Frankfurt nad Menem, Norymberga, Budapeszt i Edynburg. Z prezydentem Krakowa spotkali się także przedstawiciele niemieckiego Bundestagu, którzy z aprobatą odnieśli się do tych działań. A kilka miesięcy później także Rada Miasta Krakowa wezwała władze Województwa Małopolskiego do respektowania zasad równego traktowania w stosunku do osób nieheteronormatywnych.

Link do artykułu znajduję się TUTAJ.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2021-02-23
Data aktualizacji: 2021-03-01
Powrót
Znajdź