Kraków dla Równości rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przemoc niejedno ma imię

Problem przemocy domowej uwidocznił się ze zdwojoną siłą w trakcie pandemii wraz z przymusową izolacją. Odpowiadając na ten problem, 25 listopada 2021 roku w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, Kraków uruchomił pierwszy miejski portal poświęcony przeciwdziałaniu przemocy i rozpoczął kampanię edukacyjną, by skuteczniej pomagać osobom jej doświadczającym.

Kampania
materiały prasowe

Hasłem kampanii to „Przemoc niejedno ma imię”. Chcemy pokazać, że przemoc może mieć imię współmałżonka, partnerki, dziecka, sąsiadki lub sąsiada, znajomej z pracy, siostry, kuzyna. Przemoc może dotknąć każdego niezależnie od płci, wykształcenia, statusu materialnego, pozycji społecznej, wieku, orientacji seksualnej, tożsamości płciowej czy stanu zdrowia.

Ideą kampanii, która była obecna m.in. na citylightach, w tramwajach i autobusach, w radiu i Internecie, było pokazanie różnych możliwości interwencji i reakcji na przemoc, kiedy dotyka ona osobę z naszego otoczenia 

Na stronie bezprzemocy.krakow.pl znaleźć można:

  • szczegółowe ścieżki postępowania w konkretnych sytuacjach:
    • dla świadka
    • dla osoby doświadczającej przemocy
    • ścieżkę poświęconą przemocy wobec dziecka
  • wsparcie w zakresie definiowania form przemocy
  • opis działania i procedur konkretnych instytucji
  • słownik istotnych pojęć

Docelowo portal ma się stać pierwszym punktem kontaktu dla każdego, kto mierzy się z doświadczeniem przemocy lub jest jej świadkiem.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2021-11-29
Data aktualizacji: 2022-10-26
Powrót