Konsultacje społeczne rozwiń menu

Tramwaj na Kliny - jak go poprowadzimy? Rozpoczęły się konsultacje społeczne

Prezydent Krakowa zaprasza mieszkanki i mieszkańców miasta do udziału w konsultacjach społecznych pn. Tramwaj na Kliny – jak go poprowadzimy? które odbywać się będą od 7 kwietnia do 9 maja 2025 r.

Celem konsultacji jest zebranie opinii mieszkańców na temat proponowanych rozwiązań, które mają na celu poprawę dostępności komunikacyjnej osiedla Kliny. Przeprowadzone analizy oraz zebrane opinie mieszkańców i instytucji opiniujących będą stanowić podstawę do podjęcia ewentualnych dalszych prac w zakresie rozwoju układu komunikacyjnego obszaru Klinów.

Fot. Obywatelski Kraków

Przedstawiamy trzy warianty tras, które różnią się lokalizacją pętli końcowych oraz szczegółami przebiegu, uwzględniając m.in. ulicę Spacerową, planowane rondo przy Szkole Podstawowej nr 14 czy drogę równoległą do autostrady A4.

Wariant 1: linia tramwajowa biegnie od istniejącej pętli Czerwone Maki P+R wzdłuż ul. Bunscha i Humboldta, następnie skręca na południe w ul. Spacerową, na skrzyżowaniu z ulicami Trockiego i Działowskiego skręca na wschód, kończy się na pętli tramwajowej proponowanej w pobliżu wiaduktu którym przebiega autostrada A4 nad linią kolejową nr 94.

Wariant 2: linia tramwajowa biegnie od istniejącej pętli Czerwone Maki P+R wzdłuż ul. Bunscha i Humboldta, następnie skręca na południe w ul. Spacerową, na skrzyżowaniu z ulicami Trockiego i Działowskiego skręca na wschód, na planowanym rondzie w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 14 skręca na południe, przekracza autostradę A4, po czym kończy się na planowanej nowej pętli w pobliżu przystanku kolejowego Kraków Opatkowice.

Wariant 3: linia tramwajowa biegnie od istniejącej pętli Czerwone Maki P+R wzdłuż ul. Bunscha i Humboldta, następnie skręca na południe w kierunku ul. Trockiego, po czym skręca na wschód w planowaną drogę klasy zbiorczej biegnącej równolegle do autostrady A4, kończy się na pętli tramwajowej proponowanej w pobliżu wiaduktu którym przebiega autostrada A4 nad linią kolejową nr 94.
 

Tramwaj na Kliny - 3 warianty przebiegu trasy

Poniżej zamieszczamy prezentację szczegółowo przedstawiającą przebieg poszczególnych wariantów tras.

Plik do pobrania - prezentacja wariantów

 

W ramach konsultacji zaplanowano:

Stacjonarne spotkania konsultacyjne:

15 kwietnia br. o godz. 18.00. – Szkoła Podstawowa nr 14 ul. prof. Bartla 29

25 kwietnia br. o godz. 18.00. – Centrum Kultury Podgórza – Fort Borek, ul. Forteczna 146 (sala widowiskowa)

Spotkanie w formule on-line:

8 maja br. o godz. 18.00 – link do spotkania zostanie opublikowany wkrótce

Stacjonarny dyżur ekspercki:

5 maja br. w godz. 17.00-19.00 - Centrum Kultury Podgórza – Fort Borek, ul. Forteczna 146 (pokój nr 1.12. – I piętro)

Możliwość wypełnienia ankiety konsultacyjnej dostępnej w okresie trwania konsultacji.

Ankietę można wypełnić:

- Dzielnica VIII Dębniki - ul. Praska 52

- Dzielnica IX Łagiewniki – Borek Fałęcki ul. Żywiecka 13

- Dzielnica X Swoszowice ul. Inicjatywy Lokalnej 5

Pliki do pobrania:

Jak możesz się zaangażować?

  • Przyjdź na konsultacje i podziel się swoimi pomysłami.
  • Porozmawiaj z sąsiadami, rodziną i znajomymi o przyszłości linii tramwajowej na Kliny.
  • Udostępnij tę wiadomość na swoich profilach w mediach społecznościowych! Pokażmy, jak bardzo zależy nam na przyszłości tego miejsca i rozwoju komunikacji miejskiej!
  • Pobierz przygotowany przez nas plakat informacyjny [format jpg] i [format pdf]. Wykorzystaj go, aby zaprosić jeszcze więcej osób do udziału!
    Wydrukuj plakat i powieś go w widocznym miejscu – na klatce schodowej, w sklepie osiedlowym, na tablicy ogłoszeń. Niech jak najwięcej osób włączy się w konsultacje!
    Razem możemy więcej!

Konsultacje prowadzone są przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Infrastruktury Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z Wydziałem Dialogu, Konsultacji i Kontaktu Obywatelskiego na podstawie Uchwały nr CXI/2904/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 września 2018 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków oraz z Krakowską Radą Działalności Pożytku Publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.

 

 

pokaż metkę
Autor: Obywatelski Krakow
Osoba publikująca: Marcin Sigmund
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2025-04-07
Data aktualizacji: 2025-04-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź