Konsultacje społeczne: Jak zagospodarować Fort 48a Mistrzejowice?
W okresie od 17 marca do 11 kwietnia 2025 r. Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie we współpracy z Wydziałem Dialogu, Konsultacji i Kontaktu Obywatelskiego oraz Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie prowadził z mieszkankami i mieszkańcami Krakowa konsultacje społeczne na temat zagospodarowania Fortu nr 48a "Mistrzejowice", położonego na os. Piastów 56E w Krakowie.

Konsultacje miały na celu pozyskanie informacji na temat pomysłów oraz oczekiwań mieszkańców i mieszkanek, dotyczących przyszłego zagospodarowania przestrzeni tego fortu.
Formy konsultacji obejmowały:
- badanie ankietowe, realizowane w formie:
- ankiety on-line, dostępnej przez cały okres trwania konsultacji (link do ankiety)
- w wersji papierowej, którą można było wypełnić w siedzibie Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, przy ul. Miśnieńskiej 58 w godzinach otwarcia siedziby (link do strony Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice); - spacer badawczy po terenie Fortu 48a Mistrzejowice, przeprowadzony w sobotę 22 marca 2025 r. (początek o godz. 15:00 przy wejściu do fortu);
- dwa spotkania konsultacyjne, przeprowadzone w godz. 17:00 – 19:00 w Szkole Podstawowej nr 89 na os. Piastów 34a:
- I spotkanie konsultacyjne (w czwartek) 27 marca 2025 r. – spotkanie, podczas którego rozmawiano o założeniach ogólnych dot. przyszłego zagospodarowania Fortu;
- II spotkanie konsultacyjne (w czwartek) 10 kwietnia 2025 r. – warsztaty dla dorosłych i dzieci, podczas których rozmawiano o konkretnych funkcjonalnościach fortu.
Pliki do Pobrania:
- mapka parku miejskiego Fort 48a Mistrzejowice;
- blok koszarowo-bojowy (rzut parteru);
- blok koszarowo-bojowy (rzut pietra);
- blok koszarowo-bojowy (rzut stropodachu);
- blok obrony wjazdu (rzut parteru, rzut stropodachu);
- ankieta konsultacyjna (format word);
- ankieta konsultacyjna (format pdf).
Konsultacje były prowadzone na podstawie uchwały nr CXI/2904/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 września 2018 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków oraz z Krakowską Radą Działalności Pożytku Publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.