Inicjatywa lokalna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zobaczmy , integrujmy, pracujmy - inicjatywa lokalna

Projekt miał na celu integrację społeczności, zniwelowanie anonimowości wśród osób zamieszkałych na osiedlu peryferyjnym, nawiązanie więzi pomiędzy nowymi a starymi mieszkańcami.

Fot. Obywatelski Kraków

Inicjatywa przyczyniła się do lepszego zapoznania się, podzielenia się wiedzą, opiniami, spostrzeżeniami na temat spraw osiedla oraz społeczności. Wzmocniła wśród mieszkańców możliwości rozwoju, przełamania bierności. Niewątpliwie wspólny wyjazd posiadał charakter edukacyjny, który zaznajomił uczestników z bogactwem kultury miasta Sandomierza.

Tak zaplanowana realizacja przedsięwzięcia pozwoliła na uczestnictwo, każdej osoby bez względu na wiek, stan zdrowia czy inne ograniczenia.Organizatorzy inicjatywy lokalnej mają nadzieję, że realizacja inicjatywy lokalnej w przyszłości przyczyni się do wzrostu liczby aktywnych mieszkańców działających na rzecz osiedla i miasta.

Przebieg wyjazdu w dniu 10 września 2022 r. w godz. 6.00 - 21.00:
• 6.00 wyjazd z Krakowa,
• W czasie podróży przeprowadzono rozmowy z uczestnikami, opowiedziano o pracy stowarzyszenia, przeprowadzono warsztaty na temat inicjatywy lokalnej oraz gry integracyjne (każdy z uczestników otrzymał materiały edukacyjne) przeprowadzono również prelekcję dot. trasy przejazdu i ciekawych miejsc, które były planowane do zwiedzania.
• 9.00 - przyjazd do Sandomierza
• zwiedzanie Miasta: Brama Opatowska, Katedra, Kościół Św. Jakuba, Wąwóz Królowej Jadwigi (Sandomierskie wąwozy lessowe) Podziemna Trasa Turystyczna, czyli sandomierskie lochy, Rynek i jego okolice,
• wspólny posiłek (przygotowany i podany przez uczestników oraz wnioskodawców),
• rejs statkiem po Wiśle,
• 18.00 wyjazd z Sandomierza - ok. godz. 21.00 – przyjazd do Krakowa.

 

Podczas wyjazdu zespół organizacyjny przeprowadził z uczestnikami rozmowy dot. spraw osiedla, przypomniał o działaniach lokalnego stowarzyszenia, poprowadzono warsztaty dot. inicjatywy lokalnej, odbyły się gry i zabawy integracyjne dla uczestników w tym dot. wzajemnego poznania się. Powstał zalążek działań i celów planowanych na 2023 rok. W realizację projektu zaangażowało się 15 osób, liczba uczestników projektu ogółem 60 osób. Deklarowany wkład pracy społecznej został wykonany zgodnie z założeniami. Inicjatywa odbyła się zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem.

Link do sprawozdania z inicjatywy lokalnej.

 

Zobaczmy, integrujmy, pracujmy - inicjatywa lokalna.jpg

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Bzura
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2022-12-05
Data aktualizacji: 2022-12-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź