Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ruszył nabór wniosków do programu Community Engagement Exchange (CEE)

Program CEE to dynamiczna globalna sieć innowatorów współpracujących ze społecznościami w celu rozwiązania kluczowych problemów XXI wieku. Program ten jest skierowany do osób wieku 21–27 lat z całego świata, pracujących na styku sektorów publicznego, prywatnego i non-profit.

Fot. Obywatelski Kraków

Program ten wspiera uczestników w rozwiązywaniu problemów istotnych dla społeczeństwa i społeczności lokalnych. Stypendyści biorą udział w trzymiesięcznej wymianie w Stanach Zjednoczonych, gdzie współpracują bezpośrednio z organizacjami społecznościowymi, skupiającymi się na rozwiązywaniu podobnych problemów społeczeństwa obywatelskiego.
Po pobycie w Stanach Zjednoczonych stypendyści przez sześć miesięcy będą realizować w swoich rodzimych społecznościach projekt, skupiający się szczególnie na kwestiach związanych z jednym z pięciu tematów programu w Europie Środkowo-Wschodniej: dialog obywatelski i budowanie pokoju, otwarte i partycypacyjne rządy, wzmacnianie roli przywódczej kobiet, zrównoważony rozwój środowiska i zaangażowanie młodzieży.

Aplikować można do dnia 2 lipca br. poprzez stronę: https://www.irex.org/program/community-engagement-exchange-program-application-information

 

Trwa również także nabór na wnioski grantowe na programy w zakresie tematycznym: Fostering Civic Engagement, Democratic Participation and Youth Leadership.

Ambasada USA przyjmuje propozycje projektów mających na celu zwiększenie zaangażowania młodych ludzi w życie obywatelskie i umożliwienie im realizacji projektów na rzecz promowania demokracji i wzmacniania wartości demokratycznych.  

Nabór dotyczy projektów rozpoczynających się nie wcześniej niż 30 września 2024, a termin składania wniosków upływa 12 lipca.

Szczegóły: https://pl.usembassy.gov/nofo-fostering-civic-engagement-democratic-participation-and-youth-leadership/

pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Marzec
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2024-06-17
Data aktualizacji: 2024-06-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź