Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące aspektów środowiskowych pierwszego etapu krakowskiego premetra

Prezydent Jacek Majchrowski zaprasza na trwające od 5 do 30 czerwca 2023 r. konsultacje społeczne dotyczące aspektów środowiskowych pierwszego etapu krakowskiego premetra. Trasa szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego ma połączyć okolice Domu Handlowego Wanda z ulicą Piastowską.

Nieostry rysunek tramwaju wyjeżdżającego z tunelu na podziemny przystanek i napis: Ocena oddziaływania na środowisko budowy pierwszego etapu Premetra w Krakowie - konsultacje społeczne
Fot. Obywatelski Kraków

Trasa liczy prawie 10,5 km długości, z czego 5,6 km to tunel pod Śródmieściem, a 1,4 km to wiadukt. Zakładany czas przejazdu to ok. 10 minut.

Konsultacje prowadzone są w ramach postępowania dotyczącego wydania decyzji środowiskowej (DŚU) dla pierwszego etapu krakowskiego premetra. W rekomendowanym wariancie, który do dalszych prac wskazało zlecone przez Miasto „Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie”, premetro będzie miało przebieg częściowo tunelowy i częściowo estakadowy.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility – CEF).

Link do szerszej informacji na temat konsultacji społecznych dotyczących aspektów środowiskowych pierwszego etapu krakowskiego premetra.
 

Logotypy Polski i Unii Europejskiej

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Sigmund
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2023-06-05
Data aktualizacji: 2023-06-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź