Kraków dla Równości rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków włącza się do akcji „Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!”

Kryzys humanitarny, który obserwujemy na granicy polsko-białoruskiej stawia nas w obowiązku zaangażowania się. Zagrożone jest życie i zdrowie wielu osób, szczególnie dzieci, które w tragicznych warunkach, bez odpowiedniej opieki medycznej i dachu nad głowa są pozbawione możliwości uzyskania schronienia. Żadne dziecko nie powinno spędzać nocy w lesie, zmarznięte i głodne. Potrzebne jest działanie, niezbędnym jest jak najszybciej zapewnić wsparcie dla tych w potrzebie.

Zdjęcie przedstawia Kładę ojca Bernatka podświetloną w kolorze zielonym.
Fot. Bogusław Świerzowski/Krakow.pl

W odpowiedzi na apel akcji „Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!”, w geście solidarności Kraków, 6 listopada (sobota) o godz. 19.00 zaświeci na zielono Kładkę im. Ojca Bernatka.

Dodatkowo chcemy zachęcić mieszkańców i mieszkanki Krakowa do zapalenia w sobotę w oknach zielonego światła. Traktujemy ten gest, jako symbol  wsparcia dla osób w kryzysie, zmuszonych do uchodźstwa z własnego kraju, poszukujących bezpiecznej przystani i sprzeciw wobec tragicznej sytuacji na granicy.

Kraków jest domem dla wszystkich, miastem otwartych bram, dlatego też stoimy w gotowości pomocy i wsparcia każdej osoby przybywającej do naszego miasta.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2021-11-05
Data aktualizacji: 2021-11-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź