Kraków dla Równości rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Dyskryminacji mówimy NIE!

Komunikat archiwalny 2021-05-17

Pragniemy tworzyć miasto wrażliwe, inkluzywne, które nie wyklucza, dlatego szczególnie dziś, w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii chcemy podkreślić, że w Krakowie “dyskryminacji mówimy NIE”.

Kraków wspiera kampanię Fundacji „Dajemy Dzieciom siłę

Komunikat archiwalny 2021-05-17

Dziś, 17 maja, czyli w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii, Kraków wraz z samorządami w całej Polsce przyłączył się do akcji Fundacji „Dajemy dzieciom siłę”, pod hasłem „LGBT+ja”, która skupia się na trudnej sytuacji nastolatków LGBT+. Niebawem również w miejskich instytucjach, teatrach i  galeriach pojawią się naklejki o treści „Dyskryminacji mówimy NIE”. W Krakowie nie ma miejsca na nierówne traktowanie!

Maj Równości - program wydarzeń

Komunikat archiwalny 2021-04-28

Kultura jest prawdziwą przestrzenią wolności. A o wolności nie może być mowy bez równości, bez wzajemnego szacunku i zrozumienia. Sztuka uczy wrażliwości, otwiera nowe perspektywy i pokonuje bariery, dlatego też zapraszamy wszystkich Krakowian i Krakowianki do udziału w wydarzeniach odbywających się w ramach “Maja  Równości”.

Wkrótce rusza Maj Równości - bądźcie z nami

Komunikat archiwalny 2021-04-26

Kultura jest prawdziwą przestrzenią wolności.  A o wolności nie może być mowy bez równości, bez wzajemnego szacunku i zrozumienia. Sztuka uczy wrażliwości, otwiera nowe perspektywy i pokonuje bariery, dlatego też zapraszamy wszystkich Krakowian i Krakowianki do udziału w wydarzeniach odbywających się w ramach “Maju  Równości”.

Maj Równości - zapraszamy do przesyłania propozycji wydarzeń do 25 kwietnia

Komunikat archiwalny 2021-04-19

Kultura jest prawdziwą przestrzenią wolności, a o wolności nie może być mowy bez równości, bez wzajemnego szacunku i zrozumienia. Sztuka uczy wrażliwości, otwiera nowe perspektywy i pokonuje bariery, dlatego też jako Miasto Kraków zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki do udziału w wydarzeniach odbywających się w ramach “Maja Równości”. 

Spojrzenie na twórczość współczesnych ilustratorek z Hiszpanii

Komunikat archiwalny 2021-04-12

María Hesse, Helena Pérez García, Luisa Rivera, Sonia Pulido i Lara Lars – to autorki, których prace możemy zobaczyć na wystawie plenerowej zorganizowanej na placu św. Marii Magdaleny przez Instytut Cervantesa w Krakowie.

Różowe skrzyneczki w Krakowie!

2021-03-29

Badania pokazują, że ponad ⅕ dziewczynek w Polsce ze względu na brak dostępu do środków higieny osobistej opuszcza zajęcia w szkole, a 10 proc. nie wychodzi w tym czasie z domu. Powoduje to ograniczenie podstawowego prawa do edukacji i wolności, dlatego też Kraków postanowił zaangażować się intensywnie w akcję „Różowej skrzyneczki”.

Nowa stypendystka w Krakowie – mieście pisarzy ICORN

Komunikat archiwalny 2021-03-19

W Krakowie w ramach programu Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia ICORN zamieszkała nowa stypendystka. Przed najbliższe dwa lata Aaiún Nin, poetka, performerka i aktywistka z Angoli będzie przebywać w Willi Decjusza.

Krakowianki siłą miasta!

2021-03-18

Budowali, projektowali, tworzyli - oni. A one? Krakowianki są siłą naszego miasta, a czy znamy ich historię, dokonania, wkład? Czy pamiętamy o niezwykłych kobietach, które współtworzyły nasze miasto? Kobieca strona historii to często właśnie ta „brakująca połowa dziejów” – nie możemy sobie pozwolić, by tak było.

Pełnomocniczka ds. polityki równościowej

2021-02-24

Nina Gabryś - Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Równościowej
 

Znajdź