Kraków dla Równości rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wkrótce rusza Maj Równości - bądźcie z nami

Kultura jest prawdziwą przestrzenią wolności.  A o wolności nie może być mowy bez równości, bez wzajemnego szacunku i zrozumienia. Sztuka uczy wrażliwości, otwiera nowe perspektywy i pokonuje bariery, dlatego też zapraszamy wszystkich Krakowian i Krakowianki do udziału w wydarzeniach odbywających się w ramach “Maju  Równości”.

Fot. Obywatelski Kraków
Obywatelski Kraków

Maj Równości to inicjatywa, której celem jest stworzenie równościowego programu kulturalnego angażującego jak najwięcej miejskich instytucji kultury.  Pragniemy, by w ten sposób szukać nowych, wspólnych pól dialogu i podkreślić zaangażowanie miasta w walkę z dyskryminacją na wielu płaszczyznach.

Wszystkie zaplanowane spotkania poruszają tematykę antydyskryminacyjną  i równościową, dotykają tematyki wykluczenia, praw kobiet, osób z niepełnosprawnością, praw społeczności LGBT+, skupiają się na przeciwdziałaniu mowie nienawiści i promowaniu idei dostępności.

Wspieranie oddolnych inicjatyw mieszkańców i mieszkanek, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych w walce z dyskryminacją jest dla nas priorytetem, dlatego zaprosiliśmy do współorganizacji wydarzenia wszystkich, którzy podejmują inicjatywy kulturalne o charakterze równościowym.

Program “Maja równości” obejmie ponad 30 wydarzeń:  debat, wystaw, spektakli i projekcji, które organizowane są przez krakowskie domy kultury, miejskie teatry, muzea oraz organizacje pozarządowe.

Równocześnie na Platformie PLAY Kraków uruchomione zostanie także osobne pasmo, na którym będzie można zobaczyć spektakle poruszające wątki równościowe i feministyczne.

Więcej szczegółów przedstawimy niebawem.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Bzura
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2021-04-26
Data aktualizacji: 2021-04-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat