Kraków dla Równości rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Urząd Miasta Krakowa sygnatariuszem Karty Różnorodności

Urząd Miasta Krakowa sygnatariuszem Karty Różnorodności

Komunikat archiwalny 2022-05-17

17 maja w #IDAHOT – Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii i Transfobii i Bifobii, kiedy na budynku Magistratu symbolicznie powiewa tęczowa flaga, mamy przyjemność ogłosić, że Urząd Miasta Krakowa został przyjęty do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności.

Flaga LGBT na Magistracie

Kraków w tęczowych barwach na IDAHOT

Komunikat archiwalny 2022-05-17

17 maja to Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii (IDAHOT), święto obchodzone w celu upamiętnienia daty usunięcia przez Światową Organizację Zdrowia homoseksualizmu jako choroby z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób.

In vitro dla krakowian – ruszył nabór par do udziału w programie

In vitro dla krakowian – ruszył nabór par do udziału w programie

Komunikat archiwalny 2022-05-11

Dziś, 11 maja rozpoczyna się nabór par do „Gminnego programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”.

Opieka okołoporodowa dla kobiet z Ukrainy

Opieka okołoporodowa dla kobiet z Ukrainy

2022-04-29

Jesteś w ciąży i potrzebujesz wsparcia? Pomoc czeka! Każda obywatelka Ukrainy, która przybyła do Polski w związku z militarną inwazją Rosji może skorzystać z opieki medycznej na terenie Krakowa.

 Plan Równości Płci

Plan Równości Płci

2022-04-27

Urząd Miasta Krakowa od kilku lat intensywnie rozwija działania z zakresu równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji, m.in. organizując szkolenia i tworząc materiały edukacyjne. Jednym z kluczowych przedsięwzięć w tym zakresie są właśnie rozpoczęte prace nad wdrożeniem w Urzędzie Miasta Krakowa Planu Równości Płci (Gender Equality Plan – GEP).

Zapraszamy na Maj Równości 2022

Maj Równości 2022

Komunikat archiwalny 2022-04-21

Kultura jest prawdziwą przestrzenią wolności, a o wolności nie może być mowy bez równości, bez wzajemnego szacunku i zrozumienia. 

 Instytucje kultury dla osób w spektrum autyzmu

Instytucje kultury dla osób w spektrum autyzmu

Komunikat archiwalny 2022-04-21

Kwiecień to miesiąc budowania świadomości i wiedzy na temat autyzmu. Troska o potrzeby osób w spektrum autyzmu przejawia się w różnych obszarach działania miasta. O spełnienie tych potrzeb dbają także krakowskie instytucje kultury, które starają się dostosowywać ofertę i swoją przestrzeń do osób w spektrum autyzmu. Jak instytucje tworzą kulturę dostępną dla wszystkich?

Znamy laureatki Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej

Znamy laureatki Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej

Komunikat archiwalny 2022-03-31

Grażyna Fijałkowska, Cecylia Malik, Elżbieta Penderecka, Agata Teutsch – to krakowianki, które zostały laureatkami Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej. Z rąk prezydenta miasta otrzymały statuetki za postawę, zaangażowanie i dokonania, które miały znaczący wpływ na otoczenie.  

BEZPIECZNA PRZESTRZEŃ DLA OSÓB UCHODŹCZYCH LGBTQIA

Bezpieczna przestrzeń dla osób uchodźczych LGBTQIA

2022-03-15

Fundacja Równość.org.pl, Queerowy Maj i DOM EQ - Krakowskie Centrum Równości przygotowały dla osób LGBTQIA uciekających przed wojną różne narzędzia wsparcia.

AKADEMIA MŁODYCH LIDEREK

Rekrutacja do Akademii Młodych Liderek

Komunikat archiwalny 2022-03-10

Akademia Młodych Liderek Stowarzyszenia im. Maxa Kopfsteina to projekt skierowany do młodych kobiet, które są lub chcą być liderkami w swojej społeczności, pracy, życiu. To projekt dla tych z Was, które chcą wziąć sprawy w swoje ręce i zatroszczyć się o siebie i swoją przyszłość.

Znajdź