Kraków dla Równości rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Marsz Równości pod patronatem Prezydenta

W tę sobotę o godz. 15.00 ulicami Krakowa przejdzie Marsz Równości! Marsz promuje ideę otwartości i wzajemnego szacunku, jest przestrzenią wyjątkowego spotkania dla wszystkich osób LGBT+ żyjących w Krakowie.

Kraków dla równości flagi
Fot. materiały prasowe

Po raz drugi Marsz odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, co jest symbolicznym podkreśleniem zaangażowania Krakowa w walkę o równość.

Trasa marszu rozpocznie się pod Muzeum Narodowym, a następnie marsz przejdzie ulicą Piłsudskiego, Straszewskiego, Podwale, Szewską, aż do Rynku Głównego, skąd marsz powróci pod Muzeum.  Na Rynku Głównym osoby biorące udział w marszu powitają kolorowe flagi z hasłem „Kraków dla równości”.

Kraków jest miastem otwartym, europejskim, wielokulturowym, w którym władze publiczne mają obowiązek zapewnić bezpieczeństwo i wolność od dyskryminacji i przemocy każdemu. Celem władz miejskich jest budowanie wśród mieszkańców Krakowa poczucia tolerancji oraz świadomości i wiedzy na temat równości oraz rozwijanie działań nastawionych na identyfikację i rozwiązywanie problemów dyskryminacji w przestrzeni miejskiej.

Do końca maja trwa także Maj Równości, kulturalny program wydarzeń o prawach człowieka.

Zapraszamy!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2022-05-20
Data aktualizacji: 2022-05-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź