Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Budżet Obywatelski na pikniku „Wszystko o transporcie”

W sobotę, 16 września 2023 r. w godz. 14:00-17:00 w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności 2023 odbył się rodzinny piknik na ulicy Krupniczej pt. „Wszystko o transporcie”.

Zdjęcie wystawy o Budżecie Obywatelskim podczas pikniku „Wszystko o transporcie” przy ul. Krupniczej (ludzie oglądający plansze ze zdjęciami i opisami inwestycji z Budżetu Obywatelskiego).
Fot. Obywatelski Kraków

Celem zorganizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK wydarzenia było propagowanie zrównoważonego transportu w Mieście, pokazanie walorów przeznaczenia przestrzeni na aktywności dla osób zamiast dla samochodów, zachęcenie mieszkańców do wyboru ekologicznych środków transportu poprzez przedstawienie benefitów, jakie płyną z wyboru transportu publicznego oraz ukazanie, jak poprzez wybór środków transportu mieszkańcy mogą zmniejszać ślad węglowy, który wpływa na jakość życia w Krakowie.

Podczas pikniku, w którym wziął udział m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Andrzej Kulig, mieszkańcy mogli zobaczyć Wystawę Budżetu Obywatelskiego realizowanego przez Miasto Kraków. 

Ponadto, Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej przygotowało warsztaty artystyczne dotyczące transportu w mieście i śladu węglowego oraz quizy tematyczne. Zarząd Transportu Publicznego prowadził dyskusje dotyczące transportu w mieście, konkursy i quizy o transporcie oraz prezentację rowerów miejskich dla dzieci i dorosłych. Szkoła bezpiecznej jazdy Lime Technology oferowała testy dla osób testy dla osób pełnoletnich jak poprawnie korzystać z elektrycznych hulajnóg, a Grupa Romet zaprezentowała ofertę swoich rowerów i prowadziła dyskusje na temat bezpiecznej jazdy w mieście.
 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Sigmund
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2023-09-19
Data aktualizacji: 2023-09-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź