Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Debata o przyszłości ul. Kalwaryjskiej

Urząd Miasta Krakowa, Fundacja BIS i Rada Dzielnicy XIII zapraszają do udziału w sąsiedzkiej debacie „Kalwaryjska: dziś i jutro". Spotkanie odbędzie się we wtorek, 28 lutego 2023 r. w Centrum Kultury Podgórza na ul. Sokolskiej 13 o godz. 18.00.

Rysunek kolorowych ludzi na białym tle siedzących i stojących, dyskutujących ze sobą z dymkami jak w komiksach i napis: Kalwaryjska dziś i jutro: Debata Sąsiedzka 28.02.2023, godz. 18:00-20:00
Fot. Obywatelski Kraków

Na debatę można się zapisać pod linkiem: https://forms.office.com/e/GfVPExpgyt.

Kiedyś perła i duma Podgórza, jeden z najważniejszych traktów handlowych południowej Polski i fragment najdłuższej, idealnie prostej drogi w nowożytnej Europie. Jeszcze na przełomie XX i XXI w. miejsce tętniące życiem, idealne na sezonowe zakupy, gdzie w krótkim czasie można było „ubrać” całą rodzinę i załatwić wiele istotnych spraw.

Dzisiaj Kalwaryjska to cień dawnej świetności. Zatłoczona i opustoszała jednocześnie. Głośna, szara, miejscami zaniedbana. Ale wciąż „nie do ominięcia”, ważny punkt na codziennych mapach mieszkańców Podgórza i okolicznych dzielnic.

  • Jaki będzie kolejny rozdział jej historii?
  • Jakiej ulicy Kalwaryjskiej potrzebujemy w XXI w.?
  • Komu i jak powinna ona służyć?
  • Co będzie jej służyć i co pomoże przywrócić blask najważniejszej ulicy Starego Podgórza?

Te i inne pytania zostaną zadane podczas debaty „Kalwaryjska: dziś i jutro". Wezmą w niej udział:

  • radni Dzielnicy XIII
  • przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa, zajmujący się m.in. kwestiami transportu
  • mieszkańcy Starego Podgórza i okolic

Debatę sąsiedzką poprzedzi wystąpienie eksperckie dr inż. arch. Ernestyny Szpakowskiej-Loranc z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Spotkanie jest częścią projektu „Podgórska przestrzeń dobrego dialogu”, mającego na celu poruszanie tematów ważnych dla Dzielnicy XIII, animowanie dialogu i współpracy w społecznościach sąsiedzkich.

Projekt jest realizowany z dotacji programu „Aktywni obywatele – Fundusz Regionalny”, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Projekt realizowany jest przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych, we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa, Radą Dzielnicy XIII Podgórze oraz Bjerkaker Learning Lab z Oslo.  

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2023-02-23
Data aktualizacji: 2023-02-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź