Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Wielowariantowa koncepcja budowy linii tramwajowej pomiędzy skrzyżowaniem ulic Wielickiej, Teligi, Kostaneckiego a osiedlem Rżąka wraz z pętlą tramwajową oraz parkingiem Park&Ride” - wkrótce ruszają konsultacje społeczne!

Od 23 września 2022 r. Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu Urzędu Miasta Krakowa  zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych.

Wizualizacja skrzyżowanie Wielickiego - Szeligi
Fot. Obywatelski Kraków

Celem konsultacji z mieszkańcami jest wybór najkorzystniejszego dla mieszkańców przebiegu linii tramwajowej do osiedla Rżąka, a także umożliwienie im zgłoszenia uwag do przedstawianych rozwiązań koncepcyjnych.

Budowa linii tramwajowej do osiedla Rżąka ma umożliwić:

  • lepsze skomunikowanie południowych osiedli Krakowa: os. Rżąka, południowej części os. Nowy Bieżanów – zapewnienie mieszkańcom niezawodnego i szybkiego środka transportu,
  • poprawa obsługi Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz Nowej Siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie,
  • zatrzymanie części ruchu wjazdowego do Krakowa od strony Wieliczki i autostrady A4 dzięki budowie parkingu P+R i umożliwieniu przesiadki na linie tramwajowe i autobusowe.

 

Komórką organizacyjną odpowiedzialną merytorycznie za konsultacje jest Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu Urzędu Miasta Krakowa:

Planowane formy konsultacji:

  • formularz konsultacyjny
  • telefoniczne dyżury eksperta
  • spotkanie z mieszkańcami

Więcej informacji na temat przedmiotowych konsultacji zostanie opublikowane w serwisie www.obywatelski.krakow.pl niebawem.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Bzura
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2022-09-19
Data aktualizacji: 2022-09-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź