Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nabór kandydatów do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2022-2025

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza krakowskie organizacje pozarządowe do zgłaszania kandydatów do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2022-2025.
Nabór kandydatów będzie trwał do 31 maja 2022 roku. 

Jeżeli chcesz mieć wpływ na politykę miasta w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi spróbuj swoich sił w wyborach do KRDPP!

Krakowska Rada Działalności Pożytku Publicznego została powołana po raz pierwszy w 2012 roku, by tworzyć realną i rzeczywistą platformę w zakresie współpracy pomiędzy administracją samorządową  a sektorem organizacji pozarządowych  na rzecz mieszkańców Krakowa. Pracują w niej przedstawiciele: Urzędu Miasta Krakowa, Miejskich Jednostek Organizacyjnych (cztery osoby), Rady Miasta Krakowa (cztery osoby) i organizacji pozarządowych (osiem osób). 

O efektach pracy Rady poprzednich kadencji można przeczytać na portalu dla organizacji pozarządowych: https://ngo.krakow.pl/ w zakładce poświęconej Krakowskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego.

Kandydatka/kandydat wypełnia formularz zgłoszeniowy, opisując swoje doświadczenie wynikające z działalności w trzecim sektorze, winien/na również opisać swój program działania w KRDPP V kadencji, nie można zapomnieć  m.in. o: 

  • wyrażeniu zgody na kandydowanie do KRDPP oraz na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z kandydowaniem do Rady, 
  • złożeniu oświadczenia o niekaralności za przestępstwa umyślne, 
  • wymaganych rekomendacjach – należy załączyć co najmniej trzy rekomendacje innych krakowskich organizacji pozarządowych. 

Każda organizacja pozarządowa działająca na terenie Krakowa, może zgłosić jednego kandydata do Rady.
Organizacja potwierdza zgłoszenie kandydatki/kandydata na formularzu zgłoszeniowym, zgodnie ze sposobem reprezentacji.

Rekomendacja udzielona kandydatce/kandydatowi  potwierdzana na formularzu zgłoszeniowym, zgodnie ze sposobem reprezentacji.

Pliki do pobrania:

Zanim zaczniesz działać, zapoznaj się ze szczegółami: procedurą, formularzami, trybami 
określone zostały przez Radę Miasta Krakowa w dniu 13 kwietnia 2016 r. w uchwale nr XLI/731/16 w sprawie trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Pamiętaj! Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, Referat ds. współpracy z NGOs służy pełną informacją ! Masz pytanie zadzwoń tel. 12 616 78 23 
 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Sigmund
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2022-05-04
Data aktualizacji: 2022-05-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź