Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Spotkanie "Miejsca Aktywności Mieszkańców - rok pilotażu i model na przyszłość"

Informujemy, że we wtorek, 10 maja 2022 w godz. 11:00 – 14:00 przy ul. Na Kozłówce 25 odbędzie się spotkanie "Miejsca Aktywności Mieszkańców - rok pilotażu i model na przyszłość".

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną efekty rocznej pracy w pilotażowym Miejscu Aktywności Mieszkańców w Krakowie przy ul. Na Kozłówce 25 oraz propozycje wypracowane przez Biuro Inicjatyw Społecznych z partnerem projektu, Miastem Krakowem, do modelu wdrażania w przyszłości sieci Miejsc Aktywności Mieszkańców w naszym mieście. Chcemy także zachęcić do włączenia się w przyszłości do współtworzenia MAM-ów.

Spotkanie jest częścią wizyty studyjnej partnerów z Norwegii – udział wezmą: doświadczone organizatorki społeczności lokalnych i facylitatorki Susan Morales Guerra i Kirsten Paaby reprezentujące grupę ekspercką Phronesis S.A. oraz Andreas Faetten z Gminy Oslo, odpowiedzialny za współpracę i kulturę dialogu z organizacjami i mieszkańcami a także Trude Mettte Johansen – szefowa miejskiego domu kultury Veitvet w Oslo. 

Goście podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu tworzenia i prowadzenia centrów społecznościowych w Norwegii oraz pracy animacyjnej ze społecznościami lokalnymi i budowaniem współpracy w tych tematach z różnymi typami instytucji.
Spotkanie zaplanowane jest w formie krótkiej prezentacji modelu krakowskiego, dyskusji porównawczej z gośćmi z Norwegii, oraz warsztatu w formule world cafe, dotyczącego wyzwań dla Miejsc Aktywności Mieszkańców w Krakowie. Spotkanie częściowo prowadzone będzie w języku angielskim.

Prosimy o zgłoszenie chęci udziału przez formularz – ilość miejsc ograniczona!
Link do FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

Projekt „Tworzymy Miejsce Aktywności Mieszkańców” realizowany jest przez Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych z dotacji programu Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Partnerzy: Miasto Kraków, Phronesis SA (Norwegia)

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Sigmund
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2022-04-29
Data aktualizacji: 2022-04-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź