Wyniki wyszukiwania - znaleziono 1846 pasujących obiektów:
Wakacyjne piątki z planszówkami. Biblioteka zaprasza do wspólnej gry
Miłośnicy planszówek nie będą narzekać na wakacyjną nudę. Filia nr 49 Biblioteki Kraków zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów na cykl letnich spotkań z grami planszowymi. W programie znalazły się zarówno klasyczne tytuły, jak i nowoczesne gry, które pozwolą spędzić czas w przyjaznej atmosferze i poznać nowych pasjonatów planszówek.
Kraków wyznacza kierunki dla branży Waste-to-Energy
Najlepsi specjaliści z branży gospodarki odpadami w Polsce, decydenci oraz członkowie Stowarzyszenia Producentów Energii z Odpadów (SPEO) spotkali się w Krakowie, aby dyskutować o przyszłości sektora komunalnego. Okazją do debaty jest wyjątkowy, podwójny jubileusz: 10-lecie krakowskiej Ekospalarni oraz 30-lecie jej właściciela, Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA.
Potańcówka w rytmie lat 80. i 90. na Nowym Bieżanowie
W piątek, 26 czerwca, mieszkańcy Krakowa będą mogli przenieść się w muzyczną atmosferę lat 80. i 90. podczas plenerowej potańcówki na Nowym Bieżanowie.
„Lato w szkole” nie pozwoli się nudzić
https://krakow.pl/aktualnosci/327762,34,komunikat,_lato_w_szkole__nie_pozwoli_sie_nudzic.html
Krakowskie samorządowe szkoły podstawowe w wakacje nie pustoszeją – w letnim wydaniu zapraszają uczennice i uczniów na zajęcia i warsztaty, aktywności sportowe, wycieczki i zwiedzanie ciekawych obiektów. Tegoroczny program akcji „Lato w szkole” wypełnią propozycje 69 podstawówek, w tym 2 specjalnych, zapewniając dzieciom spędzającym wakacje w mieście odpoczynek z elementami rozwoju, integracji i zabawy.
Sąsiedzki piknik na Smoczym Skwerze
Już 27 czerwca mieszkańcy Krakowa, a szczególnie Dębnik, będą mieli okazję spotkać się podczas kolejnego wydarzenia integrującego lokalną społeczność. Na Smoczym Skwerze przy ul. Zachodniej odbędzie się piknik sąsiedzki, pełen atrakcji dla dzieci, rodzin i wszystkich osób, które chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.
„Sąsiedzkie podróże” – nowy cykl bezpłatnych wycieczek
Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza mieszkańców do udziału w nowym projekcie „Sąsiedzkie Podróże”. To cykl jednodniowych wycieczek organizowanych z myślą o osobach, które chcą aktywnie spędzać czas, poznawać ciekawe miejsca w regionie i integrować się z sąsiadami. Pierwsza wycieczka – Ojców i okolice.
Centra wsparcia wyróżnikiem krakowskiej edukacji – od interwencji po działania systemowe
W 2022 roku Miasto Kraków, w partnerstwie z Biurem UNICEF ds. Reagowania na Potrzeby Uchodźców w Polsce, uruchomiło Słoneczne Przestrzenie Wsparcia „Słońce” – centra wsparcia psychologiczno-pedagogicznego zapewniające wielojęzyczne usługi diagnostyczne, terapeutyczne oraz wsparcie w zakresie rozwoju społeczno-emocjonalnego – które odegrały niezwykle ważną rolę w edukacji i integracji wielokulturowych społeczności szkolnych. Krakowski model wsparcia społeczno-edukacyjnego, z którego dotychczas skorzystały tysiące uczniów i uczennic z Ukrainy oraz innych krajów, a także ich rodziny, zdobył uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą.
„(Re)start sąsiedztwa” – rusza nabór inicjatyw
Projekt „(Re)start sąsiedztwa”, realizowany przez Centrum Kultury Podgórza w ramach programu Dom Kultury+ Edycja 2026, wchodzi w kolejny ważny etap. Zakończył się intensywny proces spotkań, działań terenowych, konsultacji i badań społecznych prowadzonych na obszarze Starego Podgórza, Zabłocia i Płaszowa. Teraz czas na kolejny krok — uruchomiony zostały otwarty konkurs inicjatyw lokalnych.
Święto Dzielnicy VII już 21 czerwca
Przed nami Święto Dzielnicy VII Zwierzyniec. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 21 czerwca, na terenie dawnej Strzelnicy na Woli przy ul. Królowej Jadwigi 220. W programie znalazły się warsztaty, spacery, animacje dla dzieci, plenerowy spektakl oraz wieczorna potańcówka z DJ-em. Wstęp jest bezpłatny.
Czy Kraków dołączy do miast z ośrodkami literatury?
Kraków, Miasto Literatury UNESCO, od kilkunastu lat szuka miejsca dla środowiska literackiego. Radni z Komisji Kultury i Ochrony Zabytków rozmawiali na temat projektu Dom Literatury i Języka, który miałby się mieścić na „Wesołej”.