Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
  • Data:

    2023-01-12 - 2023-02-03

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego dotyczące tego jak Miasto Kraków i mieszkańcy_nki mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu.

Konsultacje skierowane są do mieszkańców i mieszkanek Krakowa oraz organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Podmiot merytoryczny: Fundacje Optimum Pareto i Pole Dialogu, operatorzy Krakowskiego Panelu Transportowego we współpracy z Wydziałem Miejskiego Inżyniera Ruchu, Zarządem Transportu Publicznego, Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Klimatu oraz Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia.

Termin konsultacji: 12.01-3.02.2023 r.

Cel konsultacji

Konsultacje mają na celu poznanie potrzeb i opinii mieszkańców i mieszkanek oraz krakowskich organizacji pozarządowych w zakresie rozwoju zrównoważonego transportu w mieście. Wnioski wypracowane podczas konsultacji będą podstawą do przygotowania Krakowskiego Panelu Transportowego i wyznaczą kierunek priorytetyzacji zagadnień, które zostaną poruszone w części edukacyjnej panelu.

Przedmiot konsultacji

Wypracowanie propozycji rozwiązań w jaki sposób Miasto Kraków i  mieszkańcy mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu w oparciu o następujące obszary:

  • W jaki sposób możemy optymalizować przemieszczanie się po mieście?
  • W jaki sposób powinno zapewniać się miejsca parkingowe w mieście?
  • W jaki sposób możemy zmniejszyć emisję z transportu i zarządzać ruchem pojazdów na terenie Krakowa po domknięciu obwodnicy autostradowej?

FORMY KONSULTACJI:

  • Spotkanie dla NGO -12 stycznia 2023 r. w godz. 18:00-19:30
  • Spotkanie dla mieszkańców_nek - 17 stycznia 2023 r. w godz. 18:00-19:30
  • Spotkanie on-line dla mieszkańców_nek - 25 stycznia 2023 r. od godz. 18:00. Link do spotkania zostanie podany wkrótce.

Spotkania odbędą się w Centrum Obywatelskim przy ul. Reymonta 20 (budynek Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana) na I piętrze w pokoju nr 39. Budynek spełnia standardy zapewniające dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami.

  • Formularz konsultacyjny (w formie elektronicznej lub papierowej).

Dostępny jest pod linkiem: https://poledialogu.typeform.com/KPT-konsultacje

Wypełniony formularz konsultacyjny w formie papierowej można również przesłać na adres fundacji:

Fundacja Optimum Pareto

ul. Celna 6/9, Kraków 30-507

 

4. Krakowski Panel Transportowy

Termin: 4 marca-1 kwietnia 2023 r.

 

Więcej szczegółów znajduję się TUTAJ.