Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
ADRES: ul. Wrzesińska, Kraków
  • Data:

    2022-05-31 - 2022-06-24

Planowana inwestycja położona jest w Śródmieściu Krakowa, w Dzielnicy I Stare Miasto, na pograniczu z Dzielnicą II Grzegórzki. Celem konsultacji jest zebranie uwag i opinii mieszkańców oraz innych interesariuszy w zakresie zaproponowanych rozwiązań.

Wielowariantowa koncepcja obejmuje sporządzenie opracowania dla budowy drogi gminnej łączącej ulicę Dietla z ulicą Wrzesińską na odcinku ok. 200 m, tj. od bezpośredniego sąsiedztwa wiaduktu kolejowego na wysokości z ul. Dietla do rejonu kamienicy nr 11 przy ul. Wrzesińskiej. Celem wykonania koncepcji jest stworzenie dokumentacji zawierającej analizę rozwiązań projektowych, kosztów, jak i w skali trudności formalno-prawnych zadania, mającej na celu wybranie optymalnego wariantu rozpoczęcia procesu inwestycyjnego.

 

Jednostka merytoryczna: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

 

Formy konsultacji:

1) Formularz konsultacyjny. W dniach 31 maja – 24 czerwca – formularz konsultacyjny służy umożliwieniu zgłoszenia uwag i wniosków mieszkańcom i przedsiębiorcom.

 

2) Ankieta. W dniach 1-10 czerwca udostępniona zostanie ankieta, służąca zebraniu opinii – oceny w zakresie wskazania preferencji dla jednego z wariantów.

 

3)  Spotkanie konsultacyjne. W dniu 2 czerwca (czwartek) odbędzie się moderowane spotkanie on-line z udziałem ekspertów dla mieszkańców i innych zainteresowanych planowanym rozwiązaniem drogowym. Jego celem będzie zaprezentowanie i szczegółowe omówienie wariantów koncepcji. Spotkanie odbędzie się w godzinach 17:00-19:00 na platformie elektronicznej.

UWAGA! W celu wzięcia udziału w spotkaniu konieczne jest przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: konsultacje@zdmk.krakow.pl w terminie do 2 czerwca, do godz. 12:00 – w tytule prosimy wpisać: “Dietla-Wrzesińska – spotkanie”. Decyduje kolejność zgłoszeń. Do zgłaszających się osób link do spotkania będzie przesyłany na bieżąco. Spotkanie będzie transmitowane na profilu Facebook ZDMK.

4) Dyżur telefoniczny pod nr tel. 12 616 72 55 w dniu 7 czerwca (wtorek) 2022 r.:

  • w godz. 10:00-12:00 
  • w godz. 15:00-17:00,

 

Więcej informacji wraz z materiałami konsultacyjnymi można znaleźć TUTAJ.