Inicjatywa lokalna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Otwarty trening i turniej quidditcha sportowego "Kraków Quidditch Cup 2022” - inicjatywa lokalna

Inicjatywa polegała na promocji, przygotowaniu i przeprowadzeniu otwartego treningu quidditcha sportowego dla dzieci i młodzieży oraz towarzyszącego mu turnieju towarzyskiego „Kraków Quidditch Cup 2022".

Otwarty trening i turniej quidditcha sportowego
Fot. Organizatorzy inicjatywy lokalnej

Zespół organizatorów wydarzenia składał się z 9 osób, które zajmowały się wszystkimi kwestiami związanymi z turniejem. Do zadań organizatorów należały m.in. promocja, kontakt z drużynami, kontakt z uczestnikami otwartego treningu, rozpiska meczów, kontakt z ZIS w Krakowie oraz MOS, bieżące czuwanie nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia. Sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zawodów został wypożyczony przez KS Kraków Dragons oraz częściowo przez inne polskie drużyny.

Przebieg inicjatywy zawierał dwa główne etapy. W pierwszym z nich zawodnicy drużyny Kraków Dragons przedstawili quidditch sportowy lokalnej społeczności. W niedzielę 21 sierpnia o godzinie 9.00 rozpoczął się otwarty trening skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat. Do wzięcia udziału w treningu konieczne było wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz dostarczenie pisemnej zgody rodzica. Otrzymaliśmy 35 zgłoszeń, jednak  w wydarzeniu ostatecznie wzięło udział 18 osób. Uczestnicy mieli możliwość poznania dyscypliny podczas licznych gier i zabaw, a także sprawdzenia swoich sił w meczu quidditcha sportowego.

W ramach inicjatywy przeprowadzono również międzynarodowy turniej towarzyski dla zaproszonych drużyn. W zawodach wzięło udział ok. 100 osób z 7 drużyn:

  • Aemona Argonauts (Słowenia),
  • Brno Banshees (Czechy),
  • Kraków Dragons (Polska),
  • NoMERCy (Polska),
  • Pressburg Phantoms (Słowacja),
  • Skyweavers Łódź (Polska),
  • Warsaw Mermaids (Polska).

Turniej został przeprowadzony systemem “każdy z każdym”, z dodatkowym finałem dla dwóch najlepszych drużyn. Mecze rozpoczęły się w sobotę 20 sierpnia o 10.00 i trwały do 19.00. Drugi dzień turnieju zaczął się w niedzielę o 11.00, a ostatni mecz - finał Kraków Quidditch Cup 2022 - został rozegrany o 17.00. Bezpośrednio po ostatnim meczu przeprowadzono ceremonię rozdania medali i pucharów. Nagrodzono również najlepszych zawodników na każdej pozycji oraz drużynę szczególnie wyróżniającą się pod względem fair play.

Wydarzeniu towarzyszyła oprawa medialna. Wszystkie mecze zostały nagrane a zdjęcia z turnieju udostępniono w mediach społecznościowych. Ponieważ quidditch należy do sportów kontaktowych, nad bezpieczeństwem zawodników przez cały czas trwania zawodów czuwali wykwalifikowani ratownicy medyczni.

Wydarzenie było otwarte dla publiczności.

Więcej informacji na temat przebiegu inicjatywy lokalnej znajduję się w sprawozdaniu z realizacji - TUTAJ.

 

q1.jpg
Organizatorzy inicjatywy lokalnej
q2.jpg
Organizatorzy inicjatywy lokalnej
q3.jpg
Organizatorzy inicjatywy lokalnej
q4.jpg
Organizatorzy inicjatywy lokalnej
q5.png
Organizatorzy inicjatywy lokalnej
q6.png
Organizatorzy inicjatywy lokalnej
q7.jpg
Organizatorzy inicjatywy lokalnej
q8.jpg
Organizatorzy inicjatywy lokalnej
q1.jpg
q2.jpg
q3.jpg
q4.jpg
q5.png
q6.png
q7.jpg
q8.jpg
pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Bzura
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2022-10-10
Data aktualizacji: 2022-10-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź