górne tło

Spotkania oraz dyżury telefoniczne w ramach konsultacji pl. Nowego

Trwają konsultacje społeczne zadania pn. Opracowanie wielowariantowej koncepcji zagospodarowania placu Nowego w Krakowie w zakresie przebudowy chodników, nawierzchni placu, infrastruktury technicznej, elementów małej architektury w ramach zadania Program Budowy Chodników. W przyszłym tygodniu planowane są dwa spotkania online, telefoniczne dyżury eksperckie, Punkt Informacyjny oraz dodatkowy formularz.

 

W dniach 10 i 11 maja 2021 r. w godz. 17.30 - 19.00 (poniedziałek i wtorek) odbędą się dwa moderowane spotkania w trybie online.

W pierwszym spotkaniu, dniu 10 maja (poniedziałek) zaprezentowane zostaną warianty zagospodarowania placu Nowego przygotowane przez biuro architektoniczne Dakuzo. Pierwsze spotkanie ma charakter informacyjny i prezentujący założenia po zebranych opiniach i potrzebach. 

Z kolei w drugim spotkaniu, 11 maja (wtorek) planowana jest dyskusja uszczegóławiająca warianty, projektant będzie starał się odpowiedzieć na pytania odnośnie zaprezentowanych rozwiązań. Pod spotkaniem drugim uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań.

Transmisja obu spotkań zostanie udostępniona na profilu Fb Razem w ruchu https://www.facebook.com/Razemwruchu. Wezmą w nich udział przedstawiciele: Zarządu Dróg Miasta Krakowa - zamawiający koncepcję, firmy architektonicznej Dakuzo - wykonawca koncepcji, Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie - jednostka zajmująca się projektem Klimatyczny kwartał oraz Rady Dzielnicy I.

 

Dodatkowo w dniach 11-14 maja (wtorek-piątek) udostępniony zostanie formularz za pośrednictwem którego będzie można zadać pytania do zaprezentowanej koncepcji - będzie on dostępny na stronie www.razemwdialogu.pl

 

W dniach 12 i 13 maja (środa i czwartek) odbędą się telefoniczne dyżury eksperckie. 12 maja w godzinach 10:00-12:00, z kolei 13 maja w godzinach 15:00-17:00. Pod dedykowanym numerem telefonu 12 616 72 55.

Będzie można uzyskać informacje lub zadać pytania dotyczące propozycji wariantów zagospodarowania placu Nowego. Numer telefonu będzie czynny tylko w tych godzinach.

 

W dniach 11, 12 i 13 maja (wtorek, środa, czwartek) na placu Nowym pojawi się mobilny Punkt Informacyjny - będzie można zapoznać się z koncepcją zagospodarowania placu Nowego oraz zadać pytania. Bieżące informacje dotyczące zadania znajdują się na stornach inwestycje.krakow.pl oraz razemwdialogu.pl.

Punkt Informacyjny będzie czynny w godzinach:

Więcej informacji na temat przedmiotu konsultacji znajduję się TUTAJ.