Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Powstaje koncepcja rozbudowy ul. Bolesława Śmiałego - zapowiedź konsultacji

Zarząd Dróg Miasta Krakowa informuje o zaplanowaniu konsultacji społecznych dotyczących koncepcji zadania pn. „Rozbudowa ul. Bolesława Śmiałego”. Planowana inwestycja położona jest w Dzielnicy VIII Dębniki. Konsultacje rozpoczną się 9 listopada, a zakończą 2 grudnia 2022 roku.

 

Rozbudowa ul. Bolesława Śmiałego. Konsultacje społeczne. Zarząd Dróg Miasta Krakowa. 9 listopada - 2 grudnia 2022 r.
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Celem konsultacji jest zebranie uwag i opinii mieszkańców oraz innych interesariuszy w zakresie zaproponowanych rozwiązań projektowych. Zadanie swoim zakresem obejmuje opracowanie koncepcji dla zarurowania rowu melioracyjnego w ciągu ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od skrzyżowania z ul. Nad Czerną do zjazdu na obwodnicę. Nad zarurowanym rowem w zależności od wybranego wariantu zlokalizowany ma być ciąg pieszy asfaltowy lub chodnik.

Najważniejsze daty procesu konsultacji społecznych:

  • 2 listopada (środa) - zapowiedź konsultacji
  • 9 listopada (środa) - start konsultacji 
  • 2 grudnia (piątek) - zakończenie konsultacji 

 

Formy konsultacji:
1. Formularz konsultacyjny
W dniach od 9 listopada do 2 grudnia – udostępniony zostanie formularz konsultacyjny służący zebraniu opinii.

2. Spotkanie konsultacyjne 

W dniu 15 listopada (wtorek) odbędzie się moderowane spotkanie online dla mieszkańców z udziałem ekspertów. Celem spotkania będzie zaprezentowanie i omówienie wariantów koncepcji. Spotkanie odbędzie się w godzinach 17:00-19:00 na platformie elektronicznej zoom ZDMK pod adresem 

https://zoom.us/j/98818794278?pwd=S2h1c09PTTlMNHUvZXNEb1pBWFFhZz09   

https://bit.ly/konsultacje-Boleslawa-Smialego
Spotkanie będzie również transmitowane na profilu Facebook ZDMK https://facebook.com/zdmk.krakow.


3. Dyżur telefoniczny
Przewidziane są dwa telefoniczne dyżury eksperckie. W dniu 17 listopad (czwartek) w godz. 15:00-17:00 i w dniu 18 listopad (piątek) w godz. 10:00-12:00, pod nr tel. 12 616 72 55.

 

Bieżące informacje o procesie konsultacyjnym oraz informacje o postępach w projektowaniu będą pojawiać się w miejskim serwisie Inwestycje w Krakowie https://inwestycje.krakow.pl/investment/1532 oraz na stronach Zarządu Dróg Miasta Krakowa zdmk.krakow.pl i razemwdialogu.pl

 


Konsultacje społeczne prowadzone są na podstawie Uchwały nr CXI/2904/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 września 2018 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków oraz z Krakowską Radą Działalności Pożytku Publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1057 ze zm.).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Bzura
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2022-11-02
Data aktualizacji: 2022-11-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź