Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Małopolska Lokalnie po raz ósmy wspiera krakowskich społeczników

W tegorocznej edycji konkursu grantowego Małopolska Lokalnie przyznano czternastu młodym organizacjom i grupom nieformalnym z terenu Krakowa dotacje o łącznej wartości około 80 000 zł.

Dzięki dofinansowaniom w wysokości do 6000 zł, przy wsparciu Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, zrealizowanych zostanie siedem projektów rozwojowych młodych organizacji pozarządowych oraz siedem projektów społecznych grup nieformalnych i organizacji pozarządowych.

Mieszkańcy i organizacje pozarządowe z terenu miasta Kraków są bardzo aktywni społecznie. Zapraszamy do korzystania z przygotowanych atrakcji i poznawania lokalnych organizacji.

Szczegóły na fanpage Małopolska Lokalnie:
www.facebook.com/malopolskalokalnie/

1.    Stowarzyszenie Zacięcie
Projekt: Za8ezpieCzoneSt0waRzySzenie! 

Celem projektu jest rozwój instytucjonalny i profesjonalizacja Stowarzyszenia Zacięcie poprzez zakup sprzętu elektronicznego (laptop, tablet z funkcją telefonu komórkowego) oraz poprawa bezpieczeństwa i usystematyzowanie przechowywania prowadzonej dokumentacji działań Stowarzyszenia ze szczególnym naciskiem na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych.
Stowarzyszenie Zacięcie swoją główną działalność skupia wokół wspinaczki sportowej. Celem ich działań jest wzmocnienie pozytywnych relacji między ludźmi (szczególnie w rodzinie) oraz wsparcie w rozwoju samodzielności, odpowiedzialności i budowaniu realistycznego obrazu siebie.

Kontakt: www.facebook.com/stowarzyszeniezacieciehttps://stowarzyszeniezaciecie.pl 

2.    Fundacja Marzenia Górą
Projekt: W górę!

Celem projektu jest zwiększenie efektywności działań oraz rozpoznawalności organizacji poprzez budowę strony internetowej oraz zakup aparatu i komputera. 
Fundacja Marzenia Górą prowadzi działalność w zakresie turystyki i krajoznawstwa oraz ochrony i promocji zdrowia, w tym dotycząca szeroko pojętego bezpieczeństwa na obszarach górskich oraz działalność w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Kontakt: www.facebook.com/Fundacja-Marzenia-Gora-109340221385082

3.    Fundacja Crush On Trash
Projekt: Rozbudowa strony internetowej Fundacji Crush On Trash oraz stworzenie Platformy EkoUp promującej produkty powstałe w duchu EkoArt i Upcyclingu

Celem projektu jest zwiększenie profesjonalizmu działań organizacji poprzez stworzenie strony internetowej w dwóch wersjach językowych (polski, angielski) wraz z Platformą EKoUp oraz przygotowanie strategii rozwoju Fundacji na okres najbliższych 5 lat.
Fundacja Crush On Trash poprzez działalność artystyczną upowszechnia wiedzę na temat relacji człowieka ze środowiskiem naturalnym oraz zachęca odbiorców do zachowań proekologicznych. W duchu upcyklingu powstają scenografie, instalacje, kostiumy i rekwizyty. Tworzone są również scenariusze, utwory muzyczne i choreografie do działań scenicznych, performerskich oraz wideoklipów ekoedukacyjnych. Fundacja realizuje również autorskie programy warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, łączące różne dziedziny sztuki z upcyklingiem. Wszystkie projekty Crush On Trash przemycają treści EKOedukacyjne.

Kontakt: www.facebook.com/crushontrash

4.    Fundacja na rzecz aktywizacji i integracji społecznej Rogatka
Projekt: ROGATKA W SIECI. Projekt i realizacja strony internetowej Fundacji na rzecz aktywizacji i integracji społecznej Rogatka

Celem projektu jest zwiększenie skuteczności działań organizacji poprzez stworzenie strony www. 
Fundacja na rzecz aktywizacji i integracji społecznej Rogatka współtworzy aktywności, dzięki którym osoby, które czują się poza, a chciałyby być wśród, mogą być bliżej swoich sąsiadów i sąsiadek, seniorów i seniorek oraz wszystkich tych, którzy chcą się spotkać. Buduje więzi w działaniu.

Kontakt: www.facebook.com/fundacjarogatka 

5.    Fundacja Tango Milonga
Projekt: Pierwsze kroki Fundacji Tango Milonga

Celem projektu jest rozwój instytucjonalny organizacji poprzez stworzenie oprawy graficznej oraz stony internetowej oraz zakup oświetlenia scenicznego i mikrofonów bezprzewodowych.
Fundacja Tango Milonga to organizacja, która powstała z miłości do tanga rozumianego nie tylko jako muzyka czy taniec, ale również jako bogata i złożona tradycja kulturalno-społeczna. Jej założyciele mają umiejętności oraz bogatą wiedzę z zakresu tanga oraz są cenionymi członkami społeczności tangowej w Polsce i na świecie.

6.    Fundacja Peruna
Projekt: Nauczanie przez zabawę, pomaganie przez działanie - Fundacja Peruna

Celem projektu jest rozwój instytucjonalny organizacji poprzez stworzenie strategii działań oraz zakup drukarki, rzutnika i materiałów promocyjnych.
Fundację Peruna tworzą ludzie ściśle działający w obszarze pomocy zwierzętom oraz ochrony środowiska. Edukują dzieciaki, pomagają zwierzakom.
Kontakt: www.facebook.com/FundacjaPeruna

7.    Instytut Badań Organizacji Kultury – IBOK
Projekt: Rozwój instytucjonalny Stowarzyszenia IBOK

Celem projektu jest podniesienie kompetencji członków Stowarzyszenia IBOK poprzez zakup specjalistycznego oprogramowania do analizy danych jakościowych (MAXQDA) oraz przeprowadzenie szkoleń z zastosowania zakupionego programu.

Instytut Badań Organizacji Kultury – IBOK  to stowarzyszenie tworzone przez doświadczonych naukowców i praktyków, od lat specjalizujących się w badaniu organizacji kultury.

Kontakt: www.facebook.com/IBOKorgwww.ibok.org.pl  

8.    Fundacja na rzecz Kultury i Rozwoju Kobiet
Projekt:  Silna jestem bezpieczna!

Celem projektu jest podniesienie umiejętności samoobrony kobiet oraz uświadomienie kobietom korzyści wynikających z tych umiejętności. 

W ramach realizacji projektu w dniach 13 i 14 listopada 2021 odbędzie się dwudniowe szkolenie z samoobrony dla 20 mieszkanek Krakowa.

Zapisy już wkrótce na stronie http://rozwojkobiet.pl i www.facebook.com/KulturaRozwojKobiet/

9.    Grupa nieformalna Empatycy.pl 
Patron:  Stowarzyszenie Psychiatria i Sztuka im. dr Andrzeja Kowala
Projekt: Odyseja Wyobraźni

Celem projektu jest integracja artystów plastyków i poetów z nurtu Outsider Art ze środowiskiem poetyckim, a także profesjonalistami w dziedzinie ilustracji. 

Projekt jest skierowany do twórców, zarówno tych z nurtu Art Brut i Outsider Art, jak również do twórców zdrowych i zakłada organizację warsztatów artystycznych oraz wystawy i wernisażu prac w Stacji Badawczej Outsider Art przy ulicy Kalwaryjskiej 29. 

Szczegóły: www.facebook.com/grupanieformalnaempatycy 

10.     Grupa nieformalna Razem na rzecz sportu niepełnosprawnych 
 Projekt: Małopolski Turniej Piłkarski dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

Celem projektu jest poprawa kondycji psychofizycznej oraz wzmocnienie integracji wśród 160-ciu dzieci niepełnosprawnych z małopolski poprzez udział w turnieju piłkarskim, który odbędzie się na terenie krakowskiego Klubu Sportowego Borek. 

Wydarzenie kierowane jest do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej (niesłyszący, niedowidzący, niepełnosprawni intelektualnie i ruchowo, ze spektrum autyzmu i zaburzeniami afatycznymi) w wieku od 10 do 16 lat uczącej się w małopolskich ośrodkach specjalnych.|

Informacje m.in.: www.facebook.com/SprawniRazem2008 

11.    Grupa nieformalna Sport Edukacja Rekreacja
Projekt: Trzymajmy się na sportowo

Celem projektu jest podniesienie samooceny i poprawa aktywności fizycznej 18 kobiet z Nowej Huty poprzez 6 tygodniowe treningi Nordic Walking i trening mentalny oraz wzmocnienie motywacji do regularnej aktywności fizycznej.
Projekt skierowany jest do dorosłych kobiet z nadwagą, otyłością lub czujących się źle we własnym ciele które chcą rozpocząć aktywność fizyczną i potrzebują zewnętrznej motywacji oraz wsparcia grupy. 

Zapisy na grupach nowohuckich FB m.in. na: www.facebook.com/ZalewNowohucki; https://www.facebook.com/groups/nowahutasorry, www.facebook.com/TworczyUL 

12.     Macierzanka grupa mam 
Projekt: Mama nie sama - warsztaty rozwojowe dla kobiet
Obszar prowadzenia działań przewidziany jest w salach 

Głównym celem jest stworzenie przestrzeni i czasu dla mam potrzebujących pomocy, wsparcia, podniesienia poczucia własnej wartości.

Projekt zakłada podniesienie kompetencji wychowawczych oraz samooceny kobiet poprzez zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu komunikacji międzyludzkiej, sztuki dialogu, a także praktycznej wiedzy na temat samoregulacji emocji. Dodatkowo zaplanowano warsztaty z tworzenia ceramiki oraz florystyki, co pozwoli m.in. uatrakcyjnić spotkania grupy po ukończeniu projektu. 

Głównym odbiorcą projektu są członkinie grupy Macierzanka funkcjonującej przy  parafii św. Józefa na Podgórzu (ul. Jana Zamoyskiego 2). Dodatkowo projekt skierowany jest także do kobiet mieszkających w mieście Krakowie, które wpisywałyby się w profil grupy Macierzanka - młode kobiety, które posiadają dzieci, są to zarówno mamy pracujące zawodowo, jak i prowadzące gospodarstwo domowe. 

Informacje i zapisy https://www.facebook.com/Macierzanka-290884284260667 

13.     Grupa nieformalna Akcja Ratunkowa dla Krakowa 
 Patron: Stowarzyszenie Funkcja Miasto
 Projekt: Podgórska Mapa Rzemieślników

Celem powstania Podgórskiej Mapy Rzemieślników jest pomoc lokalnym przedsiębiorcom oraz zwiększenie świadomości mieszkańców o rzemieślniczych punktach usługowych na terenie dzielnicy XIII Podgórze. 

W ramach projektu zaplanowano uruchomienie strony internetowej z mapą, druk mapy w wersji papierowej oraz jej kolportaż na terenie dzielnicy.

Szczegóły: https://www.facebook.com/akcjaratunkowa

14.     Grupa nieformalna Magia Dla Ciała
Projekt: Integracja przez jogę

Celem projektu jest pomoc imigrantom w adaptacji i integracji z polską społecznością. 

Projekt zakłada organizację warsztatów z jogi, tybetańskich praktyk energetycznych, praktyki Cygun, podstaw zdrowego odżywiania i praktyk duchowych. 

Głównymi odbiorcami projektu są obcokrajowcy zamieszkujący Kraków i pozostali mieszkańcy miasta w każdym wieku, którzy praktykują lub interesują się jogą, praktykami duchowymi i potrzebują kontaktu z innymi ludźmi oraz szukają form rozładowania stresu.

Szczegóły na stronach dla cudzoziemców, m.in.: www.facebook.com/fundacja.uwork

Projekt Małopolska Lokalnie współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa, Powiatu Oświęcimskiego, Powiatu Myślenickiego.
Partnerzy projektu: Województwo Małopolskie, Alexander Mann Solutions Poland, Politechnika Krakowska.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Sigmund
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2021-10-26
Data aktualizacji: 2021-10-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź