Kraków dla Równości rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Literatura spotyka się z aktywizmem – cykl debat „W(y)KLUCZENIA”

Zapraszamy na comiesięczne debaty organizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20 w Krakowie. Głośne premiery książkowe są punktem wyjścia do rozmów o sytuacji mniejszości, migracji, ekologicznej wrażliwości, polityce troski, prawach kobiet, społecznych i ekonomicznych nierównościach.

W trakcie interdyscyplinarnych spotkań w ramach cyklu „W(y)KLUCZENIA” autorzy i autorki, twórcy i twórczynie, badacze i badaczki oraz działacze i działaczki wystąpią w podwójnej roli: czytelników i czytelniczek oraz komentatorów i komentatorek rzeczywistości. Spróbują odpowiedzieć na pytania z pogranicza literatury i społecznego aktywizmu – jak pisać i mówić o wykluczeniu? jak literatura poszerza pole społecznego widzenia? jak stworzyć język, który nie rani i nie wyklucza?

Pierwsze dwie debaty odbyły się 21 czerwca i 19 lipca. Kolejne planowane są na 23 sierpnia, 20 września, 18 października, 15 listopada i 20 grudnia. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach proszone są o pobranie bezpłatnej wejściówki na stronie www.kbfbilety.krakow.pl. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią liczba miejsc jest ograniczona.

Bieżące informacje o planowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie: http://miastoliteratury.pl/

pokaż metkę
Osoba publikująca: Wiktor Hunek
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2021-07-28
Data aktualizacji: 2021-07-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź