Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Bank Pomysłów

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków?  Nie wiesz czy poradzisz sobie z pisaniem projektu do budżetu obywatelskiego lub inicjatywy lokalnej? Chcesz podpowiedzieć innym co można zrobić w Twojej okolicy?  Właśnie dla takich osób jak Ty stworzyliśmy BANK POMYSŁÓW, z którego możesz skorzystać już teraz.

Obywatelski Kraków

W roku 2020 mieszkańcy zgłosili blisko dwieście pomysłów, za pomocą aplikacji która nazywała się Bank Pomysłów BO 2020 (obecnie Bank Pomysłów). Ideą do uruchomienia tego narzędzia było stworzenie miejsca, gdzie krakowianki i krakowianie bez koniecznych formalności mogą zostawić swój pomysł, który mógł stać się inspiracja dla wnioskodawców do budżetu obywatelskiego. Lista zebranych pomysłów obejmowała takie propozycje jak tworzenie nowych miejsc rekreacji i spędzania wolnego czasu, stacji napraw rowerów, budowy chodników czy  przejść dla pieszych. Każda z propozycji wraz z podaną dokładną lokalizacją została rozesłana Rad Dzielnic I-XVIII oraz do właściwych komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek organizacyjnych celem zasygnalizowania potrzeb i oczekiwań mieszkańców.  

W marcu pod zmienioną nazwą uruchomiliśmy aplikację Bank Pomysłów (obecnie aplikacja służy do składania pomysłów zadań w ramach budżetu obywatelskiego oraz inicjatywy lokalnej), w której mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły/propozycje zmian wspólnej przestrzeni miejskiej, które są widoczne w formie ogólnodostępnej mapy. Z przesłanych pomysłów skorzystać może każdy mieszkaniec, zainteresowany stworzeniem propozycji zadania w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa, a od tego roku również w ramach inicjatywy lokalnej.

Wypełnij ankietę i prześlij do nas swój pomysł, który stanie się inspiracją dla innych.

 

Pamiętaj Bank Pomysłów to narzędzie umożliwiające zebranie pomysłów mieszkańców, które mogą stać się pierwszym krokiem zmian w Twojej okolicy.

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Bzura
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2021-04-01
Data aktualizacji: 2021-04-01
Powrót