górne tło

Kaja Skalska

Mistrzynie#krakowiankiWierzcie w swoje marzenia i nie przestawajcie do nich dążyć, pomimo przeszkód, jakie los może stawiać na drodze. Ciężką pracą można osiągnąć wszystko. Nie dajcie się, dziewczyny, zatrzymać. Wasze życie należy tylko i wyłącznie do was, więc dążcie do swoich celów z wiarą i nadzieją!

Kaja jest zawodniczką kadry narodowej kobiet w gimnastyce sportowej, a reprezentuje barwy klubowe Wisły Kraków. Przygodę ze sportem zaczęła, kiedy miała 6 lat. Początkowe hobby przerodziło się w sportową pasję. Kaja jako juniorka brała udział w European Youth Olimpic Festival (EYOF) w 2019 r. w Azerbejdżanie oraz w mistrzostwach Europy w Glasgow (2018 r.). Jako seniorka uczestniczy w licznych pucharach świata oraz turniejach międzynarodowych. Startuje w zawodach rangi mistrzostw Polski. W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniora w Zabrzu w 2021 r. uzyskała: 3 miejsce w finałach ćwiczeń na równoważni, 2 miejsce w ćwiczeniach na stole gimnastycznym oraz 2 miejsce w ćwiczeniach na poręczach asymetrycznych. Niezłe wyniki, jak na tak młody wiek!

Kaja przyznaje, że trenowanie gimnastyki sportowej na wyczynowym poziomie wymaga tygodniowo wielu godzin pracy. Rzadko który zawodnik wytrzymuje taki reżim bez uszczerbku na zdrowiu. I to właśnie kontuzje najczęściej przerywają rytm treningów i sportowych zmagań. Jednak młoda sportsmenka nie zraża się. Gimnastyka sportowa to jej miłość, a największym wsparciem w walce o najlepsze wyniki są rodzice oraz trenerka, która powtarza: „Zawsze miej swój cel przed oczami”.