górne tło

Liwia Prochwicz

Mistrzynie#krakowiankiRóbcie to, co siedzi wam w sercu. Cieszcie się i bawcie tym, co robicie, bo to pozwoli wam spełniać marzenia. Walczcie o siebie i słuchajcie mądrych ludzi!

Liwia reprezentuje klub piłkarstwa kobiet Football Success Academy (FSA Kraków). Jako jedna z najbardziej utalentowanych piłkarek młodego pokolenia jest kapitanką drużyny, którą poprowadziła do zdobycia w czerwcu 2022 r. tytułu Mistrza Polski U-13 w piłce nożnej, a indywidualnie otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw (MVP). Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczęła w wieku 5 lat i szybko stała się ważną częścią drużyn młodzieżowych FSA, przyczyniając się do ich sukcesów. Jest również regularnie powoływana do kadry wojewódzkiej, brała udział w wiosennej oraz letniej Akademii Młodych Orłów PZPN, czyli zgrupowaniach najbardziej perspektywicznych zawodniczek w Polsce.

FSA Kraków to jedyna w Krakowie akademia piłkarska tylko dla dziewcząt, która powstała z potrzeby otwarcia tej dyscypliny na kobiety. To tu marzenia dziewcząt o grze w piłkę nabierają realnego kształtu. Jest to także miejsce na profesjonalny rozwój piłkarek w każdej kategorii wiekowej. Akademia i jej założycielki walczą ze stereotypowym podejściem do piłki nożnej jako sportu typowo męskiego. Chcą nie tylko propagować piękno futbolu kobiet, ale również wspierać młode wychowanki w ich edukacji, samorozwoju oraz drodze do samodzielności. Największy sukces? Oprócz tych sportowych – sam fakt powstania akademii, w której obecnie szkoli się ponad 100 zawodniczek.