górne tło

Przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet w miejscu pracy

Fundacja Start Tango rozpoczyna badanie na temat przeciwdziałania przemocy wobec kobiet w miejscu pracy. Miasto Kraków wspiera projekt w ramach grantów na rzecz równości kobiet i mężczyzn dla NGO i jest oficjalnym partnerem przedsięwzięcia.

Badanie, które przygotowali organizatorzy w realny sposób ma szansę wpłynąć na nasze bezpieczeństwo w środowisku pracy. Jej celem jest zbadanie możliwej skali przemocy wobec kobiet w środowisku zawodowym oraz reakcji osób poszkodowanych i otoczenia na to występujące zjawisko.

Anonimową ankietę będzie można wypełnić do 25 września 2022.

"Temat przemocy wobec kobiet w środowisku pracy jest zwykle tematem tabu. My chcemy to zmienić. Chcemy pokazać́ kobietom, jak odzyskać sprawczość, jak przeciwstawić́ się przemocy w bezpieczny dla nich sposób, gdzie szukać pomocy oraz jak wyznaczać kierunek dobrych praktyk w tym zakresie. Aby to zrobić, potrzebujemy Twojego głosu tak, aby dopasować nasze dalsze działania także do Twoich potrzeb."

Do kogo skierowana jest ankieta?

Do badania zaproszone są pełnoletnie Mieszkanki Krakowa, które aktualnie lub w ciągu ostatnich 10 lat pracowały zawodowo (bez względu na formę zatrudnienia) w 3 grupach:

  1. Sektor Biznesu (Pracowniczki i Właścicielki firm/spółek prywatnych)
  2. Sektor Publiczny/urzędy/uczelnie
  3. Sektor Kultury i Sztuki (Artystki bez względu na formę zatrudnienia pracujące w instytucjach/firmach prywatnych i państwowych w tym prowadzące własne firmy: Muzyczki, Tancerki, Aktorki, Reżyserki, Piosenkarki, Malarki, Literatki, Pisarki, Poetki, Dziennikarki itp.)

Ważne!

W badaniu poruszane są tematy związane z przemocą, samo zetknięcie się z tematem może wpłynąć na pogorszenie Twojego samopoczucia. Jeśli poczujesz jakikolwiek dyskomfort, możesz w dowolnym momencie zrezygnować z wypełniania ankiety.

  1. Ankiety są anonimowe, nie zbieramy Twoich danych osobowych, nie są nam one potrzebne.
  2. Udział w ankiecie jest bezpłatny i całkowicie dobrowolny. Możesz wycofać się z badania w dowolnej chwili i dowolnym momencie, a Twoje dane nie zostaną zapisane.
  3. Wyniki anonimowych ankiet oraz fragmenty wypowiedzi mogą zostać przekazane innym podmiotom np. w celu przeprowadzenia szczegółowych analiz i innych opracowań, w sposób uniemożliwiający identyfikację respondentek.
  4. W ankiecie będziemy pytać o Twoje doświadczenia związane z przemocą w miejscu pracy, sposobach radzenia sobie z nią oraz o reakcje otoczenia na występujące zjawisko.
  5. Ankieta polega na zaznaczeniu właściwych odpowiedzi lub udzielenia krótkich odpowiedzi. Szacujemy, że odpowiedzi zajmą ok. 10-15 minut.

Ankiety są częścią projektu Fundacji Start Tango „Badanie przemocy wobec Kobiet w środowisku pracy”. Partnerem działań realizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego jest Miasto Kraków. Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków Miasta Krakowa.

Link do ankiety znajdziesz tutaj.

Ze względu na wygodę użytkownika zaleca się wypełnianie ankiety z poziomu komputera.