Realizujecie projekty, które mają na celu promowanie praw człowieka? Planujecie rozpoczęcie kampanii na rzecz walki z mową nienawiści? Chcecie zorganizować spotkania, wystawę lub warsztaty promujące równość kobiet i mężczyzn? Działacie na rzecz rozwoju demokracji i ochrony swobód obywatelskich? To nasz wspólny cel, dlatego jako Miasto Kraków wspieramy równościowe inicjatywy.
Kraków uruchomił specjalne fundusze na projekty dla krakowskich organizacji pozarządowych, które działają w obszarach:
Ofertę należy złożyć z co najmniej 30-dniowym wyprzedzeniem.
Zadanie powinno być realizowane na terenie Gminy Miejskiej Kraków, a adresatami zadania powinni być mieszkanki i mieszkańcy Krakowa.
Oferty pozytywnie rozpatrzone (uznane za celowe do realizacji) przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia zamieszczane są na okres kolejnych 7 dni:
W tym okresie (7 dni od daty zamieszczenia oferty) każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty, przekazując je do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia na adres: sz.umk@um.krakow.pl.
Po rozpatrzeniu uwag, w przypadku pozytywnej oceny formalnej i merytorycznej, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia przystępuje niezwłocznie do zawarcia umowy dotyczącej wsparcia lub powierzenia zgłoszonego zadania publicznego. Do umowy stosuje się odpowiednio przepisy art. 16-19 ww. ustawy.
Informacje o zrealizowanych i aktualnie realizowanych małych grantach na rzecz równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji również dostępne TUTAJ.
Szczegółowe informacje dot. procedury przyznawania małych grantów znajdą Państwo w krótkim przewodniku dla organizacji pozarządowych .
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt telefoniczny z Referatem ds. Wielokulturowości, Projektów Społecznych i Polityki Równościowej Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa: 12 616 5267, od pn. do pt. w godz. 7.30 do 15.30.