górne tło

Dyskryminacji mówimy NIE!

Pragniemy tworzyć miasto wrażliwe, inkluzywne, które nie wyklucza, dlatego szczególnie dziś, w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii chcemy podkreślić, że w Krakowie “dyskryminacji mówimy NIE”.

Już niedługo naklejki o treści “Dyskryminacji mówimy NIE” pojawią się w  miejskich instytucjach, teatrach i  galeriach. Wszędzie tam, gdzie w ramach trwającego Maja Równości, toczy się rozmowa o prawach człowieka, bo w Krakowie nie ma miejsca na nierówne traktowanie.

Do udziału w akcji zapraszamy także krakowskie kawiarnie, księgarnie i inne podmioty, które pragną podkreślić swoje zaangażowanie.

Prawdziwie równe i otwarte miasto możemy stworzyć jedynie wspólnie, mówiąc o potrzebie szacunku i równości, wszędzie i zawsze. Przestrzeń publiczna kształtuje postawy społeczne, choć naklejka mogłaby się wydawać małym elementem, to stoi za nią ważny komunikat - tutaj,
w Krakowie, każdy może być sobą, każdy zasługuje na szacunek i równe prawa.

Naklejki można odebrać w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Dekerta 24. Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji prosimy o wcześniejszy kontakt pod adresem krakowdlarownosci@um.krakow.pl lub numerem 12 616 52 67.

Równocześnie zapraszamy wszystkich na wydarzenia odbywające w się w trwającym Maju Równości, program można znaleźć tutaj:PDF