Rozpoczynają się konsultacje społeczne do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Bronowice Małe – Tetmajera II”. Od 12 czerwca do 10 lipca 2026 r. można zapoznać się z projektem i podzielić się uwagami. Warto wziąć udział w konsultacjach i mieć wpływ na przyszłość okolicy.
Obszar objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego położony jest w zachodniej części Dzielnicy VI – Bronowice. Powierzchnia obszaru objętego planem to 94,4 ha.
Obszar sporządzanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Bronowice Małe – Tetmajera II” obejmuje teren dawnej wsi Bronowice Małe. Teren jest zainwestowany w północnej części planu. W obszarze projektu planu znajduje się Park Rzeczny im. Włodzimierza Tetmajera.
Granice obszaru objętego planem szczegółowo określa załącznik graficzny
Głównym założeniem sporządzanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Bronowice Małe – Tetmajera II” jest zmiana ustaleń w zakresie wskaźników i parametrów zabudowy, ograniczenie możliwości powstawania zabudowy, naruszającej wymogi krajobrazu kulturowego oraz stworzenie warunków dla harmonijnego rozwoju osiedla, ze szczególnym naciskiem na integrację terenów zielonych z obszarami zabudowy jednorodzinnej.
Konsultacje społeczne zostaną przeprowadzone w dniach od 12 czerwca do 10 lipca 2026 r.
Będziemy się z Państwem spotykać:
Chętnie udzielimy też Państwu informacji telefonicznie – pod numerem 12 616 85 34, w godzinach 8:00-15:00 (wtorki, środy, czwartki i piątki) oraz 10:00-18:00 (poniedziałki).
Z projektem planu, składającym się z części tekstowej i rysunkowej można się także zapoznać na stronie internetowej: www.bip.krakow.pl/planowanieprzestrzenne (w zakładce PLANY SPORZĄDZANE).
Każdy może zaproponować zmiany i zgłosić uwagę do projektu planu miejscowego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Wszystkie głosy są tak samo ważne. Nie ma znaczenia, czy jest się właścicielem gruntu, mieszkańcem obszaru objętego planem czy jakiegokolwiek innego fragmentu miasta. Każda sprawa jest indywidualnie rozpatrywana przez autorów planu – urbanistów i architektów, a ostatecznie przez Prezydenta.
Uwagi można składać w formie papierowej lub elektronicznej wyłącznie na formularzu urzędowym, którego wzór znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej: www.bip.krakow.pl/planowanieprzestrzenne (w zakładce WZORY). Formularz dostępny jest również w formie elektronicznej – można go przesłać online.
LINK: Formularz pismo dotyczące aktu planowania przestrzennego - Krakowski Portal Usług Miejskich.
A ponadto:
Uwagi można składać do dnia 10 lipca 2026 r. Należy podać oznaczenie nieruchomości, której uwaga dotyczy, a także imię i nazwisko albo nazwę oraz adres zamieszkania albo siedziby.
Liczy się data wpływu do tut. urzędu, a pisma niespełniające powyżej wskazanych warunków pozostaną bez rozpoznania.
Uwagi złożone w terminie zostaną rozpatrzone. Odpowiedź na nie, nie zostanie wysłana, ale w Biuletynie Informacji Publicznej zostanie opublikowany wykaz uwag wraz z propozycją ich rozpatrzenia.
Ogłoszenie o konsultacjach społecznych do tego planu miejscowego znajdziesz też w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa na stronie internetowej www.bip.krakow.pl/planowanieprzestrzenne.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach. Twoja opinia się liczy!
Powyższe konsultacje społeczne prowadzone są na podstawie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.