Kraków otwiera nowy rozdział w polityce mieszkaniowej. Budujemy lokale dla osób, które pracują, ale nie chcą lub nie mogą zaciągać kredytów hipotecznych. Kto powinien mieć pierwszeństwo w naborze? Jakie kryteria są najbardziej sprawiedliwe? Przyjdź na warsztaty, zadzwoń lub wypełnij ankietę – Twój głos ukształtuje zasady dla przyszłych lokatorów!
Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) to szansa na stabilny najem z opcją dojścia do własności. To oferta skierowana do krakowianek i krakowian o umiarkowanych dochodach. Aby system był przejrzysty i uczciwy, potrzebujemy opinii tych, dla których te mieszkania powstają – czyli Waszej.
Chcemy, aby te zasady były sprawiedliwe i wypracowane razem z Wami. Dlatego zapraszamy Was na otwarte spotkanie konsultacyjne, podczas którego w przyjaznej atmosferze porozmawiamy o punktacji i kryteriach naboru.
Niektóre kryteria wynikają z ustawy i nie możemy ich zmienić (np. brak własnego mieszkania czy orzeczenie o niepełnosprawności). Jednak o wielu innych decydujemy my – krakowianie! Podczas spotkania możecie ocenić obecne propozycje lub zaproponować zupełnie nowe kryteria gminne.
Obecnie pod lupą są punkty m.in. dla:
Głos mieszkanek i mieszkańców jest dla nas ważny w każdej formie. Jeśli 20 maja masz inne plany, możesz skorzystać z alternatyw:
Dyżury telefoniczne eksperta:
Wypełnij formularz konsultacyjny i prześlij swoje opinie dotyczące projektu uchwały najpóźniej do 29 maja.
Budujmy krakowską politykę mieszkaniową razem.