Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Akademia Aktywnego Mieszkańca – II Edycja - poznaj Kraków od strony partycypacji.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkanek i Mieszkańców Krakowa, chcących aktywnie uczestniczyć w życiu naszego Miasta, a nie posiadających jeszcze wiedzy ani doświadczenia w tym temacie, pragniemy serdecznie zaprosić do uczestnictwa w drugiej edycji Akademii Aktywnego Mieszkańca.

Obrazek z logo Akademii Aktywnego Mieszkańca.Trzy kwadraty obramowane na niebiesko, żółto, różowo a w nich wpisane litery - A,A,M. Białe tło a w koło żółta rama Krakowa.
Obywatelski Kraków

Akademia uwzględnia w swym programie podstawową wiedzę konieczną do stawiania pierwszych kroków w aktywnym uczestniczeniu w budowaniu Krakowa poprzez narzędzia partycypacji, czyli współdecydowania i współzarządzania, oraz poprzez budowanie silnych wspólnot mieszkańców.

W programie zaplanowano trzy bloki tematyczne: samorządowy, partycypacyjny i społeczności lokalnych. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki od godziny 17 do 19.00.

Na spotkaniach w sposób jak najbardziej przystępny opowiemy, jak działa samorząd, jak uczestniczyć w działaniach Miasta i jak tworzyć nowe inicjatywy społeczne oraz miejsca przyjazne mieszkańcom.

Forma zajęć to przede wszystkim warsztaty, ale również wykłady i spacer badawczy. Zależy nam na tym by prócz wiedzy zdobywali Państwo nowe kontakty, nawiązywali współpracę i wzajemnie inspirowali się swym zaangażowaniem w życie społeczne.

Warsztaty pomogą przygotować autorskie projekty Uczestniczek i Uczestników oraz będą stanowić element zaliczenia Akademii. Zapraszamy do zapoznania się z REGULAMINEM ZAJĘĆ.

Koszty: brak, zajęcia są bezpłatne.

Udział w Akademii to między innymi nowe kompetencje społeczne oraz zdobyta wiedza, które umożliwią Państwu czerpanie satysfakcji ze zrealizowanych własnych projektów w Mieście.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Bzura
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków
Data publikacji: 2022-02-02
Data aktualizacji: 2022-03-30
Powrót