ArcelorMittal Poland przedstawił raport zrównoważonego rozwoju

Raport zrównoważonego rozwoju ArcelorMittal Poland podsumowujący rok 2017 to już ósmy dokument opublikowany przez największego producenta stali. Od lat trafia do szerokiej rzeszy interesariuszy również dzięki temu, że od początku jest wydawany w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Raport po raz kolejny został przygotowany według standardu GRI, dodatkowo wskaźniki środowiskowe zostały zweryfikowane przez niezależnego audytora. Nie bez znaczenia dla analizy istotności raportu pozostaje wdrożony przez ArcelorMittal Poland w 2017 roku standard zarządzania relacjami z interesariuszami - AA1000 SES, dzięki któremu dokument porusza te kwestie, które dla szerokiej grupy interesariuszy okazały się kluczowe.

ArcelorMittal Poland  przedstawił  raport zrównoważonego rozwoju
Fot. http://poland.arcelormittal.com/

ArcelorMittal Poland chce być firmą przyjazną dla otoczenia. Wprowadza nowoczesne technologie, inwestuje w urządzenia ograniczające nasz wpływ na naturę, dba o swoich pracowników, ale także wspierama instytucje i stowarzyszenia działające na rzecz mieszkańców, a ich wolontariusze nie tylko włączają się w te akcje, ale sami je inicjują.

W regionie małopolskim firma dała się poznać z szeregu przedsięwzięć kierowanych w stronę mieszkańców, lokalnych społeczności oraz organizacji pozarządowych. Do najważniejszych należy zaliczyć Program Minigrantów ArcelorMittal Poland „Działamy Lokalnie", czy akcję sprzątania Kopca Wandy i Zalewu Nowohuckiego.

Wszystkie działania na rzecz odpowiedzialności biznesu i lokalnych społeczności zostały  docenione wyróżnieniem „Filantropa Krakowa A.D. 2017”, którym nagradzane są osoby i instytucje zaangażowane w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących mieszkańców Krakowa.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KRZYSZTOF GAUZA
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków