Program minigrantów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie” - znamy zwycięzców w Krakowie

Na ogłoszony w tym roku przez  ArcelorMittal Poland program minigrantów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie” dla Dąbrowy Górniczej i Krakowa, przeznaczono na każdą z lokalizacji po 100 tys. złotych. Przedstawiamy organizacje z Krakowa, które uzyskały wsparcie na realizację swoich pomysłów dla najbliższego otoczenia.

Program minigrantów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie” - znamy zwycięzców w Krakowie
Fot. Obywatelski Kraków

ArcelorMittal Poland chce być firmą, która wychodzi naprzeciw lokalnej społeczności. Wprowadza nowoczesne technologie, inwestuje w urządzenia ograniczające nasz wpływ na środowisko, dba o swoich pracowników, ale także wspiera instytucje i organizacje pozarządowe działające na rzecz mieszkańców, a ich wolontariusze nie tylko włączają się w te akcje lecz sami je inicjują.

O granty mogły ubiegać się organizacje pozarządowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które działają na rzecz mieszkańców Krakowa, a ich działania dotyczą ekologii, zdrowia, bezpieczeństwa lub edukacji.

Na konkurs dla krakowskich organizacji pozarządowych realizowany przy współpracy z Biurem Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie wpłynęło 51 wniosków.

 

Komisja wybrała 11, które były jej zdaniem najciekawsze:

 • Fundacja Faktor Kultury - Zalew sportu - letnia animacja rekreacyjna mieszkańców Nowej Huty
 • Stowarzyszenie I Ty Możesz Być Wielki - 4. Nowohucki Bieg Wokół Zalewu
 • ZHP Chorągiew Krakowska Hufiec Kraków-Nowa Huta - Świadomy harcerz = bezpieczny harcerz
 • Krakowskie Centrum Taekwod-do - Małe Smoki - Duże Możliwości
 • Fundacja Targ Pietruszkowy - Akademia Pietruszkowa
 • Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty - Na Widelcu Zdrowia
 • Stowarzyszenie Kobieca Transmisja - Karioka Girls Rock Camp Kraków
 • Fundacja Dzieci w Naturę - Dzieci w naturę - rodzinne spotkania z dziką przyrodą miasta
 • Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - Wampiriada NZS UEK 2018 Edycja Jesienna
 • Fundacja Wspierająca Prawidłowy Rozwój Dzieci i Młodzieży Rośniej Zdrowo - Osiemnaście tras edukacyjnych po ziemi krakowskiej dla młodzieży szkolnej i seniorów
 • Fundacja Wszyscy Obecni - Piknik po sąsiedzku: Ekosystem sąsiedzki

- Nasz program grantowy jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Dąbrowy Górniczej i Krakowa poprzez wspieranie tych organizacji i stowarzyszeń, które działają lokalnie i dostrzegają potrzeby najbliższego otoczenia. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas różnorodność form działania przedstawionych projektów, które obejmują wszystkie grupy wiekowe mieszkańców i jednocześnie jak najbardziej wpisują się w cele naszych działań jako firmy odpowiedzialnej społecznie: ekologię, sport, społeczną integrację – podsumowuje rozstrzygnięcia Karolina Muza – Adamiec z Biura Odpowiedzialności Biznesu.

Gratulujemy organizacjom, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie !

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KRZYSZTOF GAUZA
Podmiot publikujący: Obywatelski Kraków