12 listopada 2012 r. zakończyły się trwające od 18 października 2012 r. konsultacje społeczne zleconej przez Gminę Miejską Kraków „Koncepcji odwodnienia i poprawy bezpieczeństwa powodziowego Miasta Krakowa” wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.
Na podstawie art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227, z późn. zm. - cyt. dalej jako UUOŚ), podano do publicznej wiadomości:
Na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków zostały opracowane:
1. „Koncepcja odwodnienia i poprawy bezpieczeństwa powodziowego Miasta Krakowa” przez firmę MGGP SA w Tarnowie:
• Etap I
• Etap II
• Raport Główny
2. Prognoza oddziaływania na środowisko „Koncepcji odwodnienia i poprawy bezpieczeństwa powodziowego Miasta Krakowa” przez firmę Lemtech Konsulting Sp. z o. o. (art. 51 UUOŚ).
Materiały do pobrania pod adresem: http://www.bip.krakow.pl/?news_id=52833
Koncepcja zawierała analizę i ocenę istniejącego systemu odprowadzania wód opadowych i roztopowych wraz ze wstępną oceną stanu technicznego obiektów istniejących. Zawierała również propozycje zabezpieczenia terenów miasta, znajdujących się w sąsiedztwie cieków wodnych przed powodzią. W dokumencie określone zostały potrzeby i zakres prac niezbędnych dla utrzymania we właściwym stanie technicznym odbiorników wód opadowych, tj.: rowów melioracji szczegółowej, potoków, rzek, kanałów i zbiorników na ciekach. Ustalony został wstępny harmonogram przygotowania i realizacji inwestycji z uwzględnieniem hierarchii potrzeb.
Zgodnie z art. 46 UUOŚ Gmina Miejska Kraków przystąpiła do przeprowadzania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu ww. dokumentu w ramach, której Organ opracowujący projekt dokumentu zapewnił możliwość udziału społeczeństwa w postępowaniu przed przyjęciem dokumentu (art. 30 UUOŚ).
Projekt dokumentu wraz z prognozą został zamieszczony powyżej. Ponadto w okresie konsultacji wyłożony był do wglądu w siedzibie Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa, os. Zgody 2, pokój nr 223.
Uwagi i wnioski w przedmiotowej sprawie można było składać w formie pisemnej w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa, ustnie do protokołu w siedzibie Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa, os. Zgody 2, pokój nr 223 lub też za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres: Katarzyna.Szymanska@um.krakow.pl lub Piotr.Plazek@um.krakow.pl bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, w terminie do 12 listopada 2012 r.
Wyżej wskazane uwagi i wnioski rozpatrzone zostały przez Prezydenta Miasta Krakowa. Zgodnie z art. 41 UUOŚ, uwagi i wnioski złożone po upływie w/w terminu pozostawione zostały bez rozpatrzenia.
Ostatnia aktualizacja 12.11.2012 r.